UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко підтвердив участь Білорусі у війні проти України

Та він і словом не обмовився про ракетні удари з території РБ по Україні та про те, що на початку вторгнення північ нашої держави була атакована військами, які зайшли саме з Білорусі. 

Білоруський диктатор Аляксандр Лукашенко заявив, що республіка бере участь у війні РФ проти України, очевидно, на стороні агресора. При цьому він зазначає, нібито білоруські військові в цьому не задіяні. Слова самопроголошеного президента РБ цитує "Белта"

"Що стосується нашої участі у "спеціальній військовій операції" в Україні, ми беремо участь там. Ми цього не ховаємо. Але ми нікого не вбиваємо. Ми нікуди не посилаємо своїх військових. Ми не порушуємо своїх зобов'язань, - заявив він.- Наша участь у тому, щоби не допустити поширення цього конфлікту на територію Білорусі по-перше. По-друге, не допустити завдання удару по Білорусі під прикриттям "спеціальної військової операції" з боку Польщі, Литви та Латвії. Як я казав, у спину росіянам стріляти ніхто не буде з території Білорусі. Ось наша участь". 

Очевидно, що білоруський диктатор не згадав ні про ракетні удари по Україні з території Білорусі, ні про те, що в перші дні повномасштабного вторгнення республіка була плацдармом росіян для наступу на північ нашої країни. 

Читайте також: Російські мобілізовані, перекинуті в Білорусь, жорстокіші за регулярну армію РФ — ЗМІ

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни США вважають, що безпосередня участь Білорусі у війні проти України на стороні Росії залишається малоймовірною. При цьому в ГУР МО повідомляють, що РБ готується прийняти 20 тисяч новомобілізованих російських військовослужбовців.

Та секретар РНБО Олексій Данілов нещодавно попередив, що у разі нових атак із території Білорусі Україна відповість. При цьому він уточнив, що не очікує, що військові РБ братимуть участь в них. 

У Кремлі ухвалили рішення про те, що білоруські військові мають брати безпосередню участь у війні. Лукашенко намагається утриматись від цього кроку. Але поле для маневру має обмежене. Про цілі Путіна, про ризики для Лукашенка та про те, що необхідно зробити країнам Заходу — читайте у статті Володимира Кравченка "Чи вторгнуться війська Лукашенка в Україну?".