UA / RU
Підтримати ZN.ua

Литва поділиться вакцинами з Україною – глава МЗС

Зараз незрозуміло, коли це відбудеться, але литовський міністр упевнений в тому, що важливо показати політичну мету

Литва готова поділитися з Україною вакциною проти коронавірусу, як тільки у неї буде достатня їх кількість, заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс в Києві.

«Я поділяю стурбованість міністра та українського уряду з приводу того, що в Україні не вистачає вакцин. Я запропонував можливість, коли Литва буде готова поділитися, ми постараємося допомогти Україні», - сказав Ландсбергіс на пресконференції в Києві після зустрічі зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою.

Литовський міністр також зазначив, що поки рано говорити про те, коли у Литви буде досить вакцин, щоб поділитися з Україною, але наголосив на важливості демонстрації «політичної мети».

За словами Ландсбергіса, допомога Литви задовольнить лише невелику частку необхідних Україні Вакцин, додавши, однак, що допомога з боку інших країн ЄС може це зробити.

"Але ми можемо попросити наших друзів в Європі приєднатися до нас, коли вони зможуть зробити це, щоб допомогти нашим сусідам", - сказав він.

“Україна та Литва - більше ніж партнери, більше, ніж друзі. Ми, можна сказати, споріднені душі”, - процитувало МЗС України міністра Кулебу, який висловив особливу подяку литовському колезі за готовність поділитися вакцинами з Україною.

Читайте також: Антивакцинатори можуть підірвати кампанію вакцинації в Україні – Associated Press

У вівторок Україна отримала першу партію вакцини від коронавірусу. Партію з 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca доставили до Києва з Індії.

Україна також розраховує отримати більше доз вакцини в рамках програми поширення COVAX, в тому числі вироблених Pfizer/BioNTech та Novavax. Країна також підписала угоду про закупівлю 1,9 мільйона доз вакцини у китайської компанії Sinovac Biotech, перші постачання якої очікуються у квітні.

З початку пандемії в Україні зареєстровано 1,3 мільйона випадків інфікування і 25 309 смертей.

Опитування громадської думки показують, що майже 40% українців відмовляються отримати шанс через страх перед побічними ефектами.