Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров від свого імені та імені Держсекретаря Джона Керрі заявив, що РФ і Штати вважають переборною відсутність прогресу в роботі Контактної групи в Мінську.
Лавров також заявив, що, "за його оцінкою", Джон Керрі "згоден" з ним у тому, що переговори в підгрупах затягуються "з вини Києва".
"Переговори в групі з безпеки трохи застопорилися через якихось хитань представників українського уряду, але, за нашою оцінкою, Джон Керрі з цим згоден, це - переборна ситуація", - заявив глава МЗС РФ.
Представник Росії також заявив, що "ополченці" виконали свою частину роботи.
Також за підсумками переговорів з Керрі Лавров зазначив, що до "їх превеликого розчарування, прямих контактів з цих питань між Києвом, Донецьком і Луганськом явно недостатньо".
Лавров і Керрі в середу зустрілися вдруге за три дні, перебуваючи "на полях" зустрічей глав МЗС держав Південно-Східної Азії в Малайзії.
Зустрічі між представниками США і Росії в 2015 році помітно почастішали, на що неодноразово звертали увагу західні ЗМІ. Після візиту Керрі і Нуланд в Росію в ЗМІ з'явилася маса несхвальних, в першу чергу для США, коментарів цієї зустрічі. Зокрема, Wall Street Journal писала, що підсумком поїздки Керрі в Росію стала демонстрація того, Керрі готовий здати Україну заради досягнення близькосхідних інтересів Америки.
Особливо звертається увага на те, що навіть президента США Барак Обама високо оцінює роль РФ у врегулювання іранського питання. Тому, вважає політолог Лілія Шевцова, ядерна угода з Іраном зробила Вашингтон боржником Росії.
Практично відразу ж після цього Вікторія Нуланд прибула у Київ, де "продавила" голосування за закон про так званий "особливий статус" Донбасу.