UA / RU
Підтримати ZN.ua

Латвія підтримала реформу освіти в Україні

У латвійському міністерстві освіти розуміють важливість вивчення громадянами державної мови.

Міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс назвав зрозумілими кроки України у мовній сфері, зокрема, відповідні норми закону України "Про освіту", що набрав чинності 28 вересня.

"Кроки України щодо забезпечення умов для вивчення державної мови в системі освіти є зрозумілими", - заявив латвійський міністр під час зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Климкиным в Ризі в п'ятницю, 29 вересня.

На прикладі Латвії Шадурскіс підкреслив важливість створення умов для освоєння громадянами державної мови.

За словами міністра, це дозволяє уникнути дискримінації на ринку праці.

Під час зустрічі Клімкін ознайомив Шадурскіса з основними положеннями закону України "Про освіту".

Сторони також підписали міжурядові угоди у сфері освіти, науки, молоді та спорту.

Як повідомлялося, 28 вересня вступив в силу новий закон України "Про освіту".

В

Він передбачає переведення середньої школи на 12-річну систему освіти, а також підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до трьох мінімальних зарплат протягом 2018-2023 років.

Згідно з законом, повинна зрости роль державної мови в системі освіти.

Згідно зі ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти починатимуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін. Для дітей, які зараз навчаються мовами нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть отримувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте у інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".