UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лагард назвала розмову з Порошенком конструктивною

Президент України запевнив главу МВФ в прихильності реформам і боротьбі з корупцією.

Голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард назвала розмову з президентом України Петром Порошенком, присвячений її жорсткій заяві щодо ситуації в країні, конструктивною.

Про це йдеться в офіційному документі, поширеному МВФ увечері в середу, 10 лютого, повідомляє "Укрінформ".

"Ми провели конструктивну дискусію з президентом Петром Порошенком щодо питання, порушеного в моїй заяві для преси в середу вранці", − цитує Лагард прес-служба МВФ.

Порошенко запевнив голову Фонду у своїй незмінній прихильності до реформ, у тому числі, вдосконаленню системи управління та боротьбі з корупцією.

Лагард також повідомила про досягнення "принципової домовленості щодо дорожньої карти дій та пріоритетних заходів, щоб забезпечити оперативний прогрес в рамках програми кредитування, яка допоможе утримати Україну на шляху до надійного і стійкого зростання".

Читайте також: У Держдепі США відреагували на жорстку заяву Лагард щодо України

Напередодні Крістін Лагард заявила, що Фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.

У свою чергу посол США в Україні Джеффрі Пайетт назвав заяву Лагард про ризик припинення підтримки Фондом черговим аргументом необхідності проведення реформ.

При цьому у Національному банку України заявили, що Україні життєво необхідно якнайшвидше відновлення співпраці з МВФ.

У результаті президент Петро Порошенко в телефонному режимі обговорив з Лагард політичну ситуацію, що склалася в Україні, та шляхи її вирішення. Співрозмовники досягли домовленості про підготовку "дорожньої карти" пріоритетних реформ.

Раніше агентство Bloomberg писало про те, що після відставки міністра-реформатора Айвараса Абромавичуса і його заяв про корупцію у владі, серед інвесторів знову з'явилися страхи про дефолт України через побоювання про уповільнення реформ.

У Держдепартаменті вже заявили, що США хочуть бачити продовження реформ Абромавичуса в Україні. Також посли країн G7 закликали Україну продовжувати курс реформ у співпраці з МВФ.