UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лагард нічого не відомо про боротьбу з корупцією в Україні останнім часом

Лагард не чула про "якісь суттєві деталі" цієї боротьби. Глава МВФ все більше переконується, що без боротьби з корупцією грошей Україна не отримає.

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила про те, що влада України повинна продемонструвати реальні результати боротьби з корупцією, оскільки це є ключовим елементом для продовження програми співпраці з МВФ.

"Я б, можливо, ще раз повернулася до питання, яке задавали щодо боротьби з корупцією. Федеральний канцлер (Ангела Меркель - ред.) вже чітко заявила, що ми співпрацюємо разом з українським урядом та населенням, щоб допомогти з цим (подоланням корупції – ред.). Як зараз з цим справи мені невідомо і якісь суттєві деталі теж. Але останні події зміцнюють і все більше нас переконують в рішучості боротися з корупцією і довести до кінця ключові елементи програми. Ми знову і знову підкреслюємо, що боротьба з корупцією, наприклад, під час поточної реформи "Нафтогазу", є виключно важливим елементом програми", - сказала Лагард.

Заява Лагард і Меркель прозвучала на тлі "панамського скандалу" та оприлюднення інформації про наявність у президента Порошенко офшорних компаній.

Читайте також: МВФ занепокоєний затримкою з підвищенням тарифів на газ для населення

Тим часом вже сьогодні Порошенко, в ході свого візиту в Японію, відповідаючи на питання міжнародних ЗМІ змушений був заявити про те, що "планує" провести "в майбутньому" реформу, яка "зробить неможливим використання офшорних рахунків в Україні".

Більш конкретних деталей цієї "реформи" президент не озвучив. Проте попросив ЗМІ відокремити його від інших учасників скандалу з "панамськими документами", виправдовуючись тим, що офшорні компанії були створені "не для мінімізації податків", а тільки для того, щоб передати його бізнес в управління "сліпому трасту".

Нагадаємо, на початку лютого голова МВФ Крістін Лагард заявила, що Міжнародному валютному фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією. "При відсутності помітних зусиль, надати новий поштовх реформам в управлінні державою та боротьби з корупцією, складно уявити, що програма МВФ триватиме і буде успішною", – сказала вона.