Розширення Берегівського району на Закарпатті не шкодить інтересам України і не є бажанням догодити Угорщині, наголошує міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
На своїй сторінці в Facebook він оприлюднив допис під назвою "Три фейки і три правди про Берегівський район Закарпатської області".
"Берегівський район вже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Наразі йдеться лише про приєднання до нього Виноградівського району в межах реформи", - пише міністр.
За його словами, очолюване ним відомство підтримує адміністративно-територіальну реформу, яка є "дійсно європейською і прогресивною".
До того ж, жодні зобов'язання щодо створення будь-яких районів на Закарпатті під час візиту в Будапешт не обговорювалися, зазначив Дмитро Кулеба. МЗС виступає за захист прав національних меншин, але не веде жодних перемовин з жодною країною щодо створення "національних" районів чи округів.
"Такі перемовини суперечили би Конституції, законодавству та національним інтересам України", - додав він.
Кулеба наголосив на тому, що українські дипломати працюють над покращенням відносин з Угорщиною, втім не ціною нехтування національними інтересами України.
"Дипломати працюють над нормалізацією відносин з Угорщиною, тому що це відповідає стратегічним інтересам України, зокрема інтересам нашої євроантлантичної інтеграції, та Центральної Європи загалом. Ми в МЗС шукаємо компроміси в українсько-угорських відносинах, проте ніколи не зрадимо наші інтереси, не перейдемо "червоні лінії", які би шкодили суверенітету та територіальній цілісності України", - пише міністр.
Як приклад такої "червоної лінії" він навів закон про освіту у частині мови навчання національних меншин.
"Жодна іноземна держава не має права диктувати Україні у який спосіб організовувати громади, райони чи області. Для нас абсолютно неприйнятними є будь-які втручання іноземної держави у внутрішні справи України", - додав дипломат.
Нагадаємо, 29 травня Дмитро Кулеба відвідав Будапешт, де зустрівся зі своїм угорським колегою Петером Сійярто. Міністри закордонних справ обговорили низку суперечностей у двосторонніх відносинах обох країн.
Як пише в своїй статті для ZN.UA Юрій Ганущак, адміністративними центрами на Закарпатті можуть бути Ужгород, Мукачеве та Хуст.
"Лобіювання інших центрів розсварить регіональні еліти і становитиме загрозу державній безпеці з огляду на роздмухування деякими політичними силами як в Україні, так і за її межами національних факторів. Йдеться про Берегівський район", - наголошує автор.
Докладніше про те, чому не потрібно вигадувати велосипед, створюючи нові райони, читайте в статті Юрія Ганущака "Нові райони. Експертна карта реформи".