UA / RU
Підтримати ZN.ua

Крим без України буде гіршим, ніж Чорнобиль – Зеленський

Сьогодні багато цивільних людей живуть на тимчасово окупованих територіях, як у полоні.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Крим і Донбас без України стануть "мертвою" територією, гіршо, ніж Чорнобиль. Про це він сказав в інтерв'ю виданню Le Figaro, передає ОПУ

"Для мене Крим і Донбас нікуди не йшли, і це – точно наші території. І вони не будуть щасливі без України. Ми це бачимо по тих територіях, де є окупація, – в Абхазії, Придністров’ї тощо. Я не бачив там якогось наукового прориву, крутих підприємств, хмарочосів Гонконгу. Я не бачив там життя. Тому я не бачу там щастя", - пояснив президент.

За його словами, коли люди нещасливі на певній території, вони їдуть звідти.

"Отже, це буде «мертва» територія. Це буде гірше, ніж Чорнобиль. Тому що навіть у Чорнобиль приїжджають туристи. А це будуть просто «мертві» регіони, на жаль", - зазначив Зеленський. 

Він нагадав, що багато цивільних людей живуть на тимчасово окупованих територіях, як у полоні. Однак вони вважають себе українцями.

"Є люди в Криму, які свого часу кричали, що прийде Росія, і вони будуть «перлиною біля моря». Але нічого не відбулося. Стало гірше, туризму немає, підприємств немає, роботи немає, ціни високі, води нема. Тому я вважаю, що для них немає майбутнього без України", - підсумував президент України. 

Читайте також: Посольство США попередило громадян про ситуацію в Криму і на сході України, що може змінитися в будь-який момент

Росія стягує війська до кордону України, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму, з кінця минулого місяця. 8 квітня розслідувачі Conflict Intelligence Team (CIT) опублікували матеріал про новий польовий табір російської армії на полігоні «Погоново» у Воронезькій області. Військовий тиск посилюється войовничою риторикою Кремля - російське МЗС пригрозило Україні «незворотними наслідками» вступу в НАТО.

Україна і партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму.

Українські та зарубіжні експерти вважають, що, нагнітаючи напруженість на кордоні та ескалацію в Донбасі, РФ переслідує кілька цілей : «тестує» західну демократію на готовність жорстко протидіяти авторитарним режимам, чинить психологічний тиск на Україну, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, посилає сигнал підтримки бойовикам в ОРДЛО.