UA / RU
Підтримати ZN.ua

Крах рейсу PS752: заступник генпрокурора Мамедов провів переговори з військовим прокурором Ірану

Ефективна співпраця між Україною та Іраном дасть можливість встановити об'єктивну істину і притягти винних до відповідальності, впевнений Мамедов

В Ірані триває другий раунд переговорів з Україною щодо розслідування аварії рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який збили іранські військові. Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який очолює групу української делегації з кримінального підрозділу, який розслідує трагедію, зустрівся з прокурором військової прокуратури Тегерана Голамаббасом Торкі, повідомили в Офісі генпрокурора України.

"Заступник Генпрокурора наголосив на тому, що ефективне співробітництво між Україною та Іраном дасть можливість встановити об’єктивну істину та притягнути винних до відповідальності в рамках міжнародних законодавчих норм", - йдеться в повідомленні Офісу.

Мамедов підкреслив основні напрямки взаємодії, які дозволять активізувати розслідування:

«Прийняття озвучених пропозицій свідчитиме про готовність Ірану до співпраці та виконання норм міжнародного права», - сказав Мамедов.

Офіс генерального прокурора разом зі слідством вже запросив дозвіл на проведення спільних слідчих дій і експертиз.

Українська делегація також приїхала на місце аварії літака і вшанувала пам'ять загиблих. Всього в авіакатастрофі загинули 176 осіб, серед них 11 українців, а також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістану.

Читайте також: Іран погодився взяти відповідальність за катастрофу МАУ – Єнін

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перший раунд провели в липні в Києві. Українська влада тоді відгукувалася про їх підсумки з обережним оптимізмом.

Детальніше, про що Київ та Тегеран говоритиму на переговорах щодо збитого іранцями українського літака, читайте в статті Володимира Кравченка "На шляху до Гааги".