UA / RU
Підтримати ZN.ua

Збиття літака МАУ: Іран погодився виплатити компенсації, але щодо українців переговори продовжаться

Також в Ірані додали, що реалізація цього питання займе час і має різні аспекти з технічної і правової точок зору

Іран згоден виплатити компенсацію за збитий в небі над Тегераном літак. По компенсації громадянам України переговори продовжаться.

Про це заявив офіційний представник МЗС Ірану Аббас Мусаві, повідомляє РБК-Украина з посиланням на агентство IRNA.

«Іран погодився виплатити компенсацію за літак, однак реалізація цього питання займе час і має різні аспекти з технічної і правової точок зору", - сказав Мусаві, коментуючи переговори з Україною по пасажирському літаку.

Представник МЗС Ірану відзначив, що "багато пасажирів були громадянами Ірану (у деяких іранців було подвійне громадянство, але Іран вважає їх своїми громадянами).

Він також додав, що українцям переговори продовжаться і нагадав, що Тегеран несе відповідальність за те, що трапилося.

Читайте також: Розшифровка «чорних ящиків»: збитий в Ірані літак МАУ був справний, пілоти все робили правильно

Нагадаємо, 20 липня влада Ірану доставила «чорні скриньки» збитого літака в Бюро розслідувань та аналізу безпеки цивільної авіації Франції на розшифровку. На експертизі будуть присутні фахівці з України, Канади й інших країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі.

Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак було збито двома ракетами класу «земля – повітря» ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

В авіакатастрофі загинули 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Україні важливо знати правду про те, що призвело до трагедії рейсу PS752. Це була ненавмисна помилка оператора ЗРК «Тор-М1» або ж загибель людей стала результатом зовнішнього втручання в систему управління? І якщо останнє є правдою, то хто стоїть за цим зовнішнім втручанням?

«Відповіді на ці питання також можуть вплинути на визначення провини Ірану або іншої країни і, відповідно, на розмір компенсації», - пише в своїй статті оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко. Докладніше –  у матеріалі автора «Іранська місія».