Представник Росії на переговорах помічників лідерів країн нормандської четвірки Дмітрій Козак, цілком очікувано звинуватив саме Україну в неконструктивній позиції щодо Мінських домовленостей, при цьому підтвердивши заяву глави української делегації Андрія Єрмака про досягнуті домовленості щодо припинення вогню на Донбасі, про це Козак повідомив на підсумковій пресконференції для французьких та російських медіа.
Козак, черговий раз озвучуючи пропагандистські наративи Кремля, посилено просував тезу про те, що Росія не є стороною конфлікту на Донбасі, тому Києву, на думку Москви, необхідно сідати за стіл переговорів із сепаратистами так званих "Л/ДНР".
Про те, звідки у вчорашніх “шахтарів та комбайнерів” з'явилася така кількість важкого озброєння Козак не повідомив.
Прокоментувати ініціативу деяких російських політиків про тепер вже "офіційну" передачу Росією озброєнь терористам "Л/ДНР" Козак відмовився, пославшись на те, що ця інформація з'явилася в момент активної фази переговорів і він про неї нічого не знає.
У ході пресконференції Козак неодноразово звинуватив Україну у зриві мирних домовленостей щодо Донбасу, невиконанні мінських угод та відмовився обговорювати тему деескалації біля українського кордону, заявивши, що це абсолютно інший трек і в процесі переговорів він не обговорювався.
Також Козак пророкував “Нормандському формату” “жалюгідне існування”, оскільки на думку Росії, зустріч лідерів четвірки можлива лише в тому випадку, якщо Україна погодиться виконувати Мінськ виключно у тому розумінні, в якому бачить його Кремль, з безпосередніми переговорами з ватажками “Л/ДНР” та впровадженням в українську Конституцію Закону про “особливий статус” Донбасу.
Козак пожалівся, що дані "пропозиції" не знаходять розуміння в української сторони і висловив сподівання, що через два тижні в Берліні, українські "колеги" займуть більш "конструктивну" позицію.
Після зустрічі Єлисейський палац опублікував комюніке за підсумками переговорів радників "нормандської четвірки".
Напередодні сьогоднішньої зустрічі німецьке агентство dpa повідомило, що на зустрічі радників “норманді” від України можуть вимагати зустрічі із сепаратистами Донбасу.
Андрій Єрмак через кілька годин спростував цю інформацію, заявивши, що Україна ніколи не вестиме прямі переговори з сепаратистами Донбасу.
Про особливості виконання політичної частини мінських домовленостей читайте у статті Тетяни Силиної "Трупна отрута "Мінська": три способи уникнути страти України, яку задумав Путін".