UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін нагадав про зв'язок між антикорупційним судом і безвізовим режимом з ЄС

Україна має продовжувати реалізацію "безвізового пакету" реформ і після досягнення візової лібералізації.

Україна має виконати всі пункти програми візової лібералізації з Європейським Союзом, у тому числі, створити незалежний антикорупційний суд, нагадав міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"У нас є безвізовий план, який ми реалізовували протягом декількох років. Антикорупційні інститути були частиною цього плану. Ми повинні завершити його виконання створенням антикорупційного суду, який має бути максимально ефективним і незалежним", - заявив голова МЗС у ході виступу на конференції "Міжнародна зустріч високого рівня з питання реформ в Україні" в Києві у вівторок, 20 лютого, передає "Європейська правда".

Міністр підкреслив, що паралельно зі створенням антикорупційних інституцій необхідно також усунути умови для корупції.

Для успішного проведення реформ, за словами Клімкіна, Україні потрібні політична воля, реформатори, а також комплексне бачення процесу і результатів реформ.

"Реформатори нам потрібні свої, політична воля - теж. Ні того, ні іншого нам не вистачає, але, принаймні, бачення цих реформ має бути спільним", - підсумував міністр.

Читайте також: Законопроект про антикорупційний суд не відповідає умовам для нового траншу - МВФ

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд рекомендував владі України невідкладно розглянути законопроект про антикорупційний суді з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суді, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, зазначивши, що депутати зможуть вдосконалити його в рамках парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій, у свою чергу, спрогнозував, що законопроект включать до порядку денного парламенту в лютому, і до травня він буде прийнятий в цілому.

На думку голови Стратегічної групи радників по підтримці реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про переспективи співробітництва України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче позбутися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".