UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін допускає тиск Заходу на Україну для «гібридного» виконання «Мінська»

Вашингтон та Берлін непокоїть скупчення російських військ біля українських кордонів.

У Європі та США немає консенсусу щодо оптимальних шляхів деокупації Донбасу, але там добре розуміють: примусити Москву до радикальних, чи хоча б суттєвих поступок нині неможливо. Водночас у Вашингтоні та Берліні вважають, що повернення окупованого Донбасу неможливе без компромісів з боку України, пише співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін у статті «Прогноз-2022: Як  Путін відбирає частину України».

Водночас скупчення російських військ біля українських кордонів дуже турбує Захід, він не може дозволити собі просування Росії далі, це розглядатиметься як його слабкість.

У цій ситуації «гібридне» виконання Україною мінських домовленостей пасувало б ключовим європейським країнам, припускає дипломат. Це знизило б градус напруги, дозволило б Заходу домовлятися з РФ з інших питань та зняло б на значний час питання просування України до НАТО та ЄС, можливо аж до перезавантаження російського режиму.

Сполучені Штати, звичайно, не хочуть і не дозволять кардинального покращення позицій РФ в Україні, але також можуть бути зацікавлені хоча б в ситуативних домовленостях.

«Як в ЄС, так і в США багато говорять про зростаючу внутрішньополітичну нестабільність в Україні, вони вважають, що це дає РФ додаткові козирі і може призвести до лавиноподібних наслідків. Це означає, що тиск на Україну з метою хоча б «гібридного» виконання мінських домовленостей цілком ймовірний», - наголошує Клімкін.

Під «гібридністю» мається на увазі логіка та послідовність кроків в інтерпретації Заходу, пояснює автор. При цьому для просування вперед ці логіка та послідовність мають бути «схвалені» Росією. Йдеться насамперед про комбінування безпекового і політичного блоків «Мінська» та відмови від логіки «спочатку вся безпека, потім політика».

«Підготовлені Німеччиною та Францією плани, які отримали умовну назву «кластерів», є кроком в цьому напрямку, але навіть такий варіант наразі навряд чи задовольнить Москву. Очевидно, що окупований Донбас в його сьогоднішньому стані неможливо інкорпорувати в український політичний та правовий простір, потрібні час, море зусиль та грошей», - підсумовує дипломат.

Читайте також: Путін Макрону: Саміт нормандської четвірки залежить від конкретних кроків України з реалізації Мінська

Більше про перспективи ситуації навколо окупованого Донбасу та важливі висновки дізнайтеся  зі статті Павла Клімкіна «Прогноз-2022: Як  Путін відбирає частину України» у ZN.UA.