Колишній держсекретар США Генрі Кісінджер підтвердив, що російсько-українська війна має завершитися за столом переговорів, і застеріг від спроб тиснути на Київ, щоб домогтися територіальних поступок Москві.
Таку думку Кіссінджер озвучив у підкасті директора Інституту політики Університету Чикаго, кореспондента CNN Девіда Аксельрода The Axe Files.
«Цей конфлікт має закінчитися за столом переговорів, переговори потрібні. Війна не має затягнутися на невизначений термін, замороження конфлікту призведе до ескалації, як у Першу світову війну», - заявив колишній держсекретар.
Кісінджер закликав напрацювати прийнятний результат переговорів та починати працювати у цьому напрямку.
«Але Росія не повинна отримати зиск від війни проти України, – застеріг політик. – Російські війська мають повернутися за лінію, яка існувала до 24 лютого, отже, РФ доведеться відмовитися від 15-20% української території, які вона захопила».
Колишній держсекретар вважає практично неминучим розпад РФ на кілька незалежних держав після війни. І закликає Захід думати, як вибудовувати відносини з агресоркою після війни.
«Потім країнам НАТО доведеться вирішити, як вибудовувати відносини з Росією, чи це буде частина Європи, чи можливо це тепер, чи це буде форпост Китаю на околиці Європи», - пояснив він.
Водночас Україна, яка формально не є членом НАТО, після завершення війни збереже тісніші відносини з Альянсом, ніж до неї, упевнений Кісінджер. Цьому сприятиме постачання Заходом озброєнь для відбиття російської агресії.
Раніше політик дотримувався дещо іншої точки зору. Виступаючи по відеозв'язку на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у травні, він закликав розпочати переговори про врегулювання в Україні протягом найближчих двох місяців, поки відносини між Європою та РФ остаточно не погіршилися. Низка західних ЗМІ розцінили ці слова як заклик до поступок агресору і розкритикували його.
Війна Росії проти України стала найкривавішим і найжорстокішим конфліктом у Європі з часів закінчення Другої світової. Вона має всі шанси перерости у тривале глобальне протистояння найбільших світових держав. Навіщо Росія воює і чому програє, читайте у статті Сергія Корсунського «Помилка союзників: чого Захід так і не зрозумів про божевілля Путіна».