UA / RU
Підтримати ZN.ua

Катастрофа літака МАУ: МЗС озвучило результати переговорів з Іраном

Сторони вже готують наступний раунд переговорів

У Києві завершилися переговори представників Афганістану, великої Британії, Канади, Швеції та України з іранською стороною щодо катастрофи літака МАУ поблизу Тегерана.

Зокрема, як повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України, сторони обговорювали компенсації сім'ям жертв збитого рейсу PS752.

Під час зустрічі члени Координаційної групи в черговий раз закликали Іран здійснити повну компенсацію за знищення українського літака і провести повне, прозоре та незалежне розслідування трагедії відповідно до міжнародних стандартів.

"У тому числі забезпечити притягнення винних до відповідальності і встановлення справедливості для сімей постраждалих від цієї жахливої трагедії", - йдеться в заяві Координаційної групи.

Крім того, сторони обговорили підготовку і організацію наступних раундів переговорів щодо катастрофи літака МАУ.

Читайте також: Кулеба про переговори щодо збитого літака МАУ: «Будемо просити Іран заплатити найвищу ціну»

Нагадаємо, 20 липня влада Ірану доставила «чорні скриньки» збитого літака в Бюро розслідувань та аналізу безпеки цивільної авіації Франції на розшифровку. На експертизі будуть присутні фахівці з України, Канади й інших країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі.

Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак було збито двома ракетами класу «земля – повітря» ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить КВІР.

В авіакатастрофі загинули 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Україні важливо знати правду про те, що призвело до трагедії рейсу PS752. Це була ненавмисна помилка оператора ЗРК «Тор-М1» або ж загибель людей стала результатом зовнішнього втручання в систему управління? І якщо останнє є правдою, то хто стоїть за цим зовнішнім втручанням?

«Відповіді на ці питання також можуть вплинути на визначення провини Ірану або іншої країни і, відповідно, на розмір компенсації», - пише в своїй статті оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко. Докладніше –  у матеріалі автора «Іранська місія».