UA / RU
Підтримати ZN.ua

Потенційним кандидатам на посаду голови НАЗК повідомили, які завдання включатиме конкурсний відбір

Заявки на участь у конкурсі прийматимуть до 22 грудня.

Прийом заявок на участь у конкурсі на посаду голови НАЗК прийматимуть до 22 грудня, крім того, конкурсна комісія радить учасникам майбутнього конкурсу з відбору детально ознайомитися з  результатами аудиту НАЗК, оскільки низка завдань конкурсного відбору базуватиметься саме на висновках незалежного оцінювання.

Зазначається, що незалежне оцінювання ефективності НАЗК проводилось у 2023 році трьома міжнародними експертами згідно із статтею 14 Закону України «Про запобігання корупції».

За висновками міжнародних експертів Агентство виконало більшість покладених на нього завдань. Комісія дійшла висновку, що діяльність Національного агентства з питань запобігання корупції протягом періоду оцінювання (2020-2021 роки) не була неефективною.

Читайте також: НАЗК дало нові роз’яснення про відновлення звітності політичних партій

Загалом Комісія вважає, що протягом оцінюваного періоду НАЗК задовільно виконало більшість покладених на нього завдань. Зокрема, йому вдалося виправити багато недоліків, через які було розформовано попередній склад НАЗК. Комісія також звертає увагу, що у 2020-2021 роках НАЗК мало працювати під час пандемії COVID-19, і що кілька повноважень НАЗК були тимчасово припинені через рішення зовнішніх суб’єктів, що негативно вплинуло на роботу НАЗК. Однак Комісія наголошує, що в кількох аспектах НАЗК не змогло забезпечити високоякісні результати, що було пов’язано переважно з недостатнім рівнем прозорості роботи Агентства, серйозними помилками в підході до розробки нормативно-правових актів, що регулюють роботу працівників НАЗК у ключових сферах, недоліками в організаційній структурі та кадрових рішеннях, а також з реалізацією функції внутрішнього контролю. Ці та інші висновки пояснюються в Резюме та в основній частині звіту, поданих нижче.

Як повідомлялося, 72 відсотки критеріїв, які розробляв і затверджував Кабмін щодо дев’яти об’єктів оцінки, НАЗК виконало. Однак 28 відсотків «мінусів» — це сурові білі нитки, якими чинний керівник НАЗК прошив усю діяльність агентства, не дозволивши зрештою міжнародній комісії визнати інституцію ефективною (читайте Резюме основних висновків звіту), а самого Олександра Новікова — прикладом для наслідування керівниками органів державної влади.

Докладніше про результати аудиту читайте в статті Інни Ведернікової "Підсумки зовнішнього аудиту НАЗК: Стратегічний провал інституції чи Новікова".