UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін доручив Мін'юсту підготувати документ з регулювання націоналізації згідно з міжнародними стандартами - ZN.UA

Мається на увазі, що цей закон буде застосований до «Мотор Січ». При цьому її націоналізація розглядалася ще за президентства Порошенка.

За інформацією ZN.UA, Кабінет міністрів України доручив Міністерству юстиції підготувати документ, який регулює питання націоналізації згідно з міжнародними стандартами та з обговоренням з бізнесом і громадськістю. При цьому мається на увазі, що цей закон буде застосований до «Мотор Січ». Про це пише в статті для ZN.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Однак поки невідомо, коли і яким чином відбудеться націоналізація «Мотор Січ». І чи відбудеться вона взагалі.

"...Це не тільки юридичне питання, а й фінансове, оскільки націоналізація компанії передбачає виплату компенсації її власникам. Інакше це буде конфіскація, що в цивілізованому світі неприйнятно. А не виплативши належну компенсацію, Україна підставить себе під примусове стягнення через міжнародний арбітраж ще більших виплат інвесторам", - пояснює автор.

За його словами, швидкість підготовки законопроекту залежить від того, чи знайдуть гроші в держбюджеті на виплату компенсації. А їх поки немає.

"Американці, які цікавляться «Мотор Січ», теж не готові оплачувати цю компенсацію, щоб у майбутньому ввійти у підприємство з інвестиціями. Але, як зазначив один із наших співрозмовників, якщо з'явиться джерело виплати компенсації акціонерам «Мотор Січ», законопроєкт підготують швидко", - пише Кравченко.

Читайте також: Підготовку Києва до можливої відповіді Пекіна за «Мотор Січ» варто розпочати з консультацій з Вашингтоном – експерт

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ".

Як повідомляло ZN.UA, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.

Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило , однак розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.

Про можливу реакцію Пекіна і плани Києва щодо «Мотор Січ» читайте в статті Володимира Кравченка «У Піднебесній хмари ходять похмуро...».