UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС підготував лист Росії щодо загрози вторгнення в Україну – Politico

Боррель заявив, що ЄС готовий продовжити діалог з РФ про шляхи зміцнення загальної безпеки.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель підписав лист, який підготував ЄС для Росії щодо загрози вторгнення в Україну, інформує Politico.

Дипломатичні представники закликали Кремль відвести війська від українських кордонів.

У виданні зазначають, що лист є колективною відповідю ЄС на недавній меморандум, який Росія направила країнам ЄС.

"Ми як і раніше серйозно стурбовані ситуацією, що склалася і твердо переконані, що напруженість і розбіжності повинні бути вирішені шляхом діалогу і дипломатії. Ми закликаємо Росію до деескалації і припинення нарощування військової присутності в Україні і навколо неї, а також в Білорусі", - наголосив Боррель.

За його словами, ЄС готовий продовжити діалог з Росією про шляхи зміцнення загальної безпеки та пропонує продовжити переговори в декількох форматах, у том числі в ОБСЄ,  міжурядовій групі з питань безпеки та в рамках Ради Росія-НАТО.

У листі зосереджується увага на переговорам в рамках ОБСЄ, оскільки всі країни ЄС є членами цієї організації, на відміну від НАТО, до якого входить лише 21 країна ЄС.

"Ми вважаємо, що ОБСЄ є відповідним форумом для вирішення проблем безпеки всіх зацікавлених сторін на додаток до інших існуючих форматів, включаючи Раду Росія-НАТО", - йдеться в повідомленні.

Раніше глава МЗС Фінляндії Пекке Хаавісто заявив, що РФ  надіслала запити щодо "гарантій безпеки" всім країнам-членам ОБСЄ.

Читайте також: З боку України немає заперечень щодо відповіді США на «гарантії безпеки» РФ – Кулеба

Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг.

Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».