UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Як реферат у ніч перед дедлайном": експерт розкритикував звіт ЄС, в якому українцям рекомендують анулювати другі закордонні паспорти

Найбільше питань викликає теза про паспорти з різними даними. Це неможливо. 

У щорічному моніторинговому звіті ЄС з аналізу критеріїв візової лібералізації йдеться про те, що Європа вимагає заборонити громадянам України мати два чинні закордонні паспорти, ба більше, вимагає скасувати один паспорт тим, хто вже має їх два. Фахівець аналітичного центру "Європа без бар'єрів" Павло Кравчук проаналізував цей звіт, після чого дійшов висновку, що він радше схожий на студентський реферат, який готувався буквально у ніч перед дедлайном. Детальніше про це він розповів у своєму матеріалі "Україна—ЄС: "Два паспорти мої, два паспорти…".

Автор наводить для розуміння цитату зі звіту: "Польща виявила громадян України, які мають більше одного законно виданого паспорта, іноді зі зміненими персональними даними, що дозволяє їм залишатися на території ЄС понад 90 днів протягом 180". Відповідно, сформовано рекомендацію "Усунути можливість для громадян України мати більше, ніж один чинний паспорт. Припинити видавати "додаткові" паспорти та скасувати чинність тих, що вже видані".

Кравчук пояснює, що при натренованому погляді кидається у вічі інформація зі звіту про "більше одного паспорта, іноді зі зміненими персональними даними".

"Річ у тім, що це принципово неможливо. Громадянин України не може мати два чинні паспорти з різними даними. Тож невже Польща подала Європейському Союзу неправдиве повідомлення? Насправді ні, це стає зрозуміло, якщо звернутися до Робочого документа, опублікованого разом зі звітом, — по суті, розширеної версії звіту, на основі якої його і робили. Так от, там ідеться окремо про проблему множинних паспортів і окремо — про проблему змінених даних. Громадянин України дійсно може, наприклад, змінити прізвище і отримати на нього новий закордонний паспорт, але в жодному разі не мати два чинні паспорти на різні прізвища", - пояснює автор. 

У фінальній версії просто змішали два різні повідомлення. І це не єдиний ляп, продовжує Кравчук. Є ще кілька друкарських помилок, фактичні помилки, як-от у роках Стратегії міграційної політики (2018–2021 замість "до 2025").

Читайте також: Україна не погодилася анулювати другі закордонні паспорти за рекомендацією ЄС – ЄП

Більше матеріалів Павла Кравчука читайте тут