У звіті, опублікованому Організацією цивільної авіації Ірану, вказується, що український літак авіакомпанії "МАУ" був збитий внаслідок зсуву ракетної батареї та непорозуміння між загонами військових та їх командирами, повідомляє FoxNews.
Звіт був опублікований через кілька місяців після катастрофи 8 січня під Тегераном, в якій загинули всі 176 осіб. Влада спочатку відмовилася брати відповідальність на себе, але змушена була змінити свою позицію через кілька днів після того, як західні країни представили ґрунтовні докази, що саме Іран збив літак.
Звіт сигналізує про нову фазу розслідування катастрофи, оскільки чорну скриньку літака буде відправлено у Париж, де міжнародні спостерігачі зможуть його оглянути. Варто сказати, що громадська думка зовсім не на боці уряду Ірану, враховуючи ще і санкції з боку США і серйозні економічні проблеми.
Аварія сталася в ту ж ніч, коли Іран почав балістичну ракетну атаку, спрямовану на американських солдатів, у відповідь на американський авіаудар, в якому загинув генерал КВІР Кассем Сулеймані.
У звіті цивільної авіації докладно розповідається, як можна було б уникнути катастрофи. Відзначається, що ракетна батарея була зміщена і не встановлена належним чином.
Люди, які займалися комплектацією ракетної батареї, не могли зв'язатися зі своїм командним центром, помилково сприйняли цивільний літак як загрозу і двічі відкрили вогонь.
У доповіді зазначається, що український літак до моменту запуску ракети не виконав жодних недоречних дій. Перша ракета вибухнула, як тільки український літак залишив Міжнародний аеропорт імені Імама Хомейні. Друга ракета, ймовірно, потрапила в сам літак, як показують відеозапису тієї ночі.
У звіті вся вина покладається на відповідальних за усунення ракетної батареї. Вже затримано шість осіб, яких вважають причетними до інциденту, заявив представник Верховного суду Ірану Голам Хоссейн Ісмаїлі.
Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.
Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.
Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.
Детальніше про те, що відбувається навколо розслідування катастрофи рейсу PS752, читайте в статті Володимира Кравченка "Ігри з "чорними скриньками" для ZN.UA.