UA / RU
Підтримати ZN.ua

Грузія та Молдова не ввели санкції проти Росії. Ця позиція має бути оцінена об'єктивно з точки зору їхньої готовності до членства в ЄС – Стефанішина

Цим країнам, швидше за все, доведеться зачекати на просування в євроінтеграції ще кілька політичних циклів.

Євросоюз повинен однаково об’єктивно підходити і до Грузії, і до Молдови, і до України. Коли я говорю за свою країну, то впевнена в тому, що сьогодні не треба писати додаткових висновків, щоб побачити, наскільки наші громадяни прагнуть до ЄС. Тобто є певні цінності, які вже є безумовними, сказала в інтерв'ю ZN.UA віцепрем'єрка з євроінтеграції Ольга Стефанішина.

А позиція Грузії та Молдови в частині приєднання до санкцій ЄС, приєднання взагалі до політики ЄС у сфері безпеки та оборони сьогодні має бути оцінена об'єктивно з точки зору готовності цих країн до членства, - наголосила вона.

До широкомасштабного вторгнення Росії перед Мадридським самітом НАТО один із натовських генералів розповів, як в Альянсі приймаються рішення щодо членства: після трьох політичних циклів. Тобто коли три президенти, три прем'єр-міністри послідовно просувають курс європейської та євроатлантичної інтеграції, показують відданість цінностям, то на четвертий політичний цикл стає зрозуміло, що певна політична система вкорінилася.

Щодо України таке відчуття у мене є. А щодо інших країн, то я хотіла би подивитися на оцінку Європейської комісії і думаю, що кілька політичних циклів треба буде зачекати”, - зазначила Стефанішина.

Читайте також: ЄС представить концепцію трастового фонду для України. Обговорюється великий "план Маршала" – Стефанішина

Детальніше читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною про шанси України отримати статус кандидата в ЄС у червні та допомогу Євросоюзу у відбудові країни «Рішення про надання Україні статусу кандидата — найкраща інвестиція ЄС в стабільність регіону».