Глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко вважає, що Верховна Рада повинна внести зміни в закон про НАБУ після рішення Конституційного суду про неконституційність призначення глави Бюро Артема Сітніка.
"Згідно із законом про НАБУ. Я згоден, що парламенту треба відреагувати на це. Треба внести зміни до відповідного закону про НАБУ, упорядкувати в той стан, на яке натякає Конституційний суд, кажучи, що бюро - це центральний орган виконавчої влади, відповідно, призначення там повинен робити Кабмін. Точно буде в суспільстві дискусія з приводу международности комісії, яка відбиратиме (кандидатів на посаду глави бюро - ред.), тому, що останнім часом це викликає багато питань ", - заявив Корнієнко в ефірі« Свбоди слова » на ICTV, передає «Українська правда».
У той же час голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначає, що станом на сьогодні в парламенті немає ніяких ініціатив щодо змін законодавства по Національному антикорупційному бюро в зв'язку з рішенням Конституційного суду.
"Станом на сьогодні ніяких ініціатив щодо змін законодавства по НАБУ в зв'язку з рішенням Конституційного суду у Верховній Раді України поки немає. Будуть такі ініціативи - обов'язково будемо розглядати", - зазначив Разумков в ефірі програми ввечері 31 серпня.
29 серпня стало відомо про те, що Офіс президента розробив «темники» для спікерів «Слуги народу» в ЗМІ для правильного висвітлення рішення Конституційного суду України. У них пояснюється, що означає рішення КС, що все, що відбулося значить для НАБУ і що - для його директора. А також розписані можливі перспективи розвитку подальших подій.
28 серпня Конституційний суд прийшов до висновку про те, що п'ятий президент України Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника на посаду директора НАБУ, яке відноситься до органів виконавчої влади.
Замість того щоб розглянути конституційність самого закону про НАБУ, судді оперативно, за три місяці, розглянули звернення з приводу неконституційності указу Порошенко. Примітно, що КС безпрецедентно швидко відгукнувся на звернення депутатів фракції ОТЗЖ і, в основному, проколомойского крила фракції «Слуга Народу». Серед підписантів: Олександр Дубинський, Максим Бужанський, Віктор Медведчук, Ілля Ківа, Юрій Корявченков, Данило Гетманцев та інші.
За словами джерела ZN.UA, голоси, необхідні для прийняття рішення, набралися тільки після втручання ОП: «Це означає, що рішення отримало підтримку на Банковій. Без такої підтримки воно не було б прийнято », - пояснив він.
В Офісі президента заявили про те, що «беруть до відома» рішення КС і назвали Артема Ситника «в.о. директора НАБУ ». В той же час представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив про те, що повноваження Ситника припинені, і він повинен піти у відставку.
У НАБУ назвали рішення політично мотивованим і пов'язаним з «плівками ОАСК», а глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін не бачить підстав для звільнення директора. «Цей указ теж неконституційний, оскільки права звільняти директора, за логікою КСУ, президент теж, згідно з Конституцією, не має. Більш того виключний перелік підстав для звільнення директора НАБУ перерахований в профільному законі », - підкреслив Шабунін.
Детальніше про наслідки рішення Конституційного суду для України і президента Володимира Зеленського читайте в статті Олександра Леменова « Антикорупційний цугцванг Зеленського » для ZN.UA.