UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Єврокомісії привітала прогрес України на шляху до ЄС, додавши, що "приєднання ґрунтується на заслугах" 

За її словами, вступ відбувається за досягнутими результатами і вимагає важкої роботи та лідерства.

Україна зробила великі кроки та показала прогрес із метою приєднатися до ЄС відтоді, як отримала статус кандидата на вступ, але повноправне членство ґрунтується на досягнутих результатах, і попереду ще багато роботи. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у середу, 13 вересня, під час щорічного послання до Європарламенту, повідомляє DW.

"Ми знаємо, що це нелегкий шлях. Вступ відбувається за результатами. Це вимагає важкої роботи та лідерства. Але вже досягнуто багато прогресу”, - зазначила вона.

Читайте також: FT: Україна може піти на поступки щодо угорської мови в школах заради вступу в ЄС

 “Ми бачимо великі кроки, які Україна зробила з того часу. Майбутнє України в нашому Союзі. Настав час гідно оцінити її рішучість. Я думаю, що ЄС функціонуватиме і з більш як 30 державами", - додала глава Єврокомісії.

Фон дер Ляєн заявила, що для Європарламенту настав час "віддати належне рішучості" України, але не уточнила, чи можуть розпочатися переговори про вступ Києва до ЄС уже цього року. Сам Київ розраховує на відкриття переговорів цього року.

Читайте також: Клімкін: Переговори України з ЄС про вступ будуть надзвичайно складними

Європарламент розпочинає дебати про те, чи слід відкривати Україні нову фазу на шляху до ЄС. Окрім Києва, на вступ претендують також Молдова і п'ять держав Західних Балкан.

Також глава Єврокомісії наголосила на подальшій підтримці України. За її словами, ЄС продовжить спеціальний механізм захисту українців, які рятуються від війни РФ.

"Наша підтримка України триватиме", - сказала фон дер Ляєн.

Під час виступу вона також згадала про боротьбу з інфляцією в ЄС, перехід до зеленої енергетики і боротьбу з торгівлею людьми. Крім того, глава Єврокомісії заявила про намір провести розслідування державного субсидування електромобілів із Китаю. 

"Ціна цих авто через гігантські держсубсидії штучно знижується, і це спотворює наш ринок. Це неприйнятно”, - сказала фон дер Ляєн, додавши, що дешевші китайські електрокари заполонили світові ринки. Саме розслідування може призвести до штрафних мит проти Пекіна. Останнім часом ЄС намагається зменшити залежність від таких країн, як, зокрема, Китай.

Читайте також: ЄС не зможе прийняти і Туреччину, і Україну — Politico

За даними Bloomberg, фон дер Ляєн заявила послам ЄС на початку цього місяця, що блок повинен розширити свої кордони, аби визнати нові геополітичні реалії. Вона сказала, що Україні та Молдові необхідно буде надати вступ, щоб запобігти їхньому потраплянню під вплив країн, які не поділяють цінності блоку.

Деякі країни побоюються, що приєднання постраждалої від війни України розпорошить обмежені ресурси ЄС, а європейська конкурентоспроможність і без того відстає від США та Китаю. Крім того, блоку доведеться прийняти певних кандидатів, щодо яких існують побоювання з приводу корупції та політичних уподобань. Тим часом прихильники членства України наполягають на тому, що вплив прийняття Києва на бюджет перебільшений. 

Читайте також: Розширення ЄС: FT оцінила потенційні “монументальні наслідки" прийняття України 

Очільники європейських інституцій стримано висловлюються щодо часових рамок вступу України і підкреслюють, що процедура не передбачає чітких хронологічних меж різних етапів, а швидкість вступу залежить від темпів і якості реформ країни-кандидата. Про що говорить перша оцінка Єврокомісії щодо готовності України до приєднання до ЄС, дізнайтеся зі статті експерток Українського центру європейської політики Любові Акуленко і Сніжани Дяченко «Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, які потрібно знати».