Проект внесення змін до Конституції (в частині децентралізації не буде розглядатися на наступному сесійному тижні. Про це голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив в ефірі програми "Подробности недели" увечері в неділю, 24 січня.
Спікер зазначив, що сьогодні в парламенті не набереться 300 депутатів, готових підтримати законопроект.
"На цьому пленарному тижні ми не плануємо розгляд цього питання.... Очевидно, необхідно додатковий час для того, щоб провести дискусії з політичними силами. Ця Конституція дозволить українцям прокинутися в іншій країні", − сказав Гройсман. І додав: "Нам важливо отримати 300 голосів".
Голова Верховної Ради пояснив, що зміни в Конституцію в частині децентралізації є основою для передачі повноважень на місця.
"Фактично, дехто бореться проти цієї Конституції, щоб влада й надалі залишалася в центрі", − заявив спікер.
Гройсман відкинув припущення, що проект змін передбачає надання "особливого статусу" окупованих районів Донецької та Луганської областей.
"Цю реформу, на жаль, намагаються загнати в обійми фейків про Донбас. У змінах немає особливого статусу, а лише особливості місцевого самоврядування. Проблема в тому, що кожен починає по-своєму трактувати зміни", − підкреслив політик.
Нагадаємо, в неділю, 24 січня, президент України Петро Порошенко озвучив умови, на яких Україна готова внести поправки в Конституцію ( в частині децентралізації).
31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила конституційні зміни щодо децентралізації та "особливого статусу". "За" проголосували 265 народних депутатів.
Джерела DT.UA в АП і Радбезі заявляють, що сьогодні закони про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО та амністії для учасників подій на частині території Донецької nf Луганської областей цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни.
на думку заступника голови Верховної Ради Оксани Сироїд, Кремль намагається легалізувати і легітимувати власний контроль на окупованих територіях, і для цього накинув світові чергову "жуйку" про необхідність проведення виборів "в окремих районах Донецької і Луганської областей" та передвиборної "амністії" для бойовиків і російської агентури.
Детальніше про переговори щодо змін до Конституції читайте у статті Сергія Рахманіна "Зміна курсу" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".