UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман сподівається, що нова Рада до грудня затвердить децентралізацію

Без проведення негайної децентралізації вирішувати оперативні побутові питання щодо покращення життя людей вже скоро стане просто неможливо.

Найбільш важливим завданням сьогодні для України є проведення децентралізації, вважає перший віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства Володимир Гройсман. Тому вже новий парламент зобов'язаний максимум в листопаді нинішнього 2014-го прийняти перші закони, що стосуються реформи системи влади, і внести зміни в Конституцію.

"Якщо не проводити децентралізацію, якщо не міняти систему управління державою в корені, то оперативні питання, такі як підготовка до зими, так і багато інших, пов'язані з якістю життя людини у своєму селищі або місті, уряд вирішувати не може в принципі", - підкреслив Гройсман в інтерв'ю ZN.UA.

"Владу треба віддавати на місця. Крапка. Іншого шляху, щоб змінити країну, просто не існує. І тут вже на кону не просто питання репутації президента і його команди, прем'єра і уряду, а також майбутнього парламенту - на кону майбутнє країни. Що це таке, ми вже встигли відчути. На ділі. Люди-то за що загинули?.. І якщо навіть смерть людей не змінить підходи влади, то про що тут і з ким взагалі говорити?... Україні навряд чи вдасться зберегти державність" - додає він.

Читайте також: Бюджетна децентралізація: перекладання з хворої голови на нездорову?

На питання, чому ж за останні півроку реформа так і не запущена, Гройсман відповів, що ключова точка початку реформи була пройдена після затвердження в квітні концепції розвитку місцевого самоврядування, зараз йде процес напрацювання пакету реформ і документів.

Разом з тим, скаржиться Гройсман, нинішя Рада, на його переконання, сьогодні не ставить пріоритет питання децентралізації, відмовляючись голосувати за внесені урядом законопроекти, які закріплюють і роз'яснюють принципи вищезгаданої концепції розвитку місцевого самоврядування. "Тому я роблю ставку на новий парламент", - говорить він.

Перший віце-прем'єр зазначає, що сьогодні є дві ключові точки - 1 січня 2015-го і жовтень 2015-го.

"У першому випадку має стартувати децентралізація, і новий парламент зобов'язаний максимум в листопаді нинішнього, 2014-го, прийняти перші закони, що стосуються реформи системи влади, і внести зміни в Конституцію", - зазначив Гройсман.

Друга точка - для того, що б у жовтні 2015 р. провести місцеві вибори на вже підготовленому для децентралізації грунті, щоб в результаті запрацювала нова система державного управління.

"Третьою може бути тільки точка провалу" - зазначає Гройсман.

За його словами, в уряді вже практично готові тексти законів про державні адміністрації, адміністративно-територіальний устрій, щодо реєстрації адміністративно-територіальних одиниць, територіального самовизначення громадян. Проведено скринінг законів про освіту і охорону здоров'я, для того щоб пустити в розробку схему передачі частини повноважень у цих сферах громадам. Практично готова реформа ЖКГ - на виході два законопроекти, які повністю знищать монополію жеків і дадуть ключовий поштовх для створення конкурентного ринку послуг, створення і розвитку ОСББ. Тут же гостро стоїть питання демонополізації енергетичного ринку та прозорості формування тарифів.

Читайте повний текст інтерв'ю Інни Ведерниковой з Володимиром Гройсманом у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".