Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розчарована наміром уряду Угорщини блокувати всі наступні рішення Євросоюзу, спрямовані на зближення з Україною, у зв'язку з підписанням президентом Петром Порошенком закону про освіту, повідомляє "112 Україна".
Вона закликала Будапешт вислухати аргументи Києва щодо мови викладання для нацменшин.
"Мене це надзвичайно розчаровує, тому що дивно, що наші угорські партнери не можуть бути зацікавлені, щоб українські громадяни, в тому числі угорського походження, також мали європейські перспективи", - зазначила міністр.
За словами Гриневич, Україна не планує закривати школи з мовою викладання нацменшин, а лише розширить в них викладання української мови.
"Ми цим законом (і ми можемо це довести) не порушуємо наших міжнародних зобов'язань", - підкреслила міністр.
На її думку, порушення прав нацменшин існує наразі, коли вони, отримуючи шкільну освіту в Україні, не володіють державною мовою. Внаслідок чого не можуть поступити у виші або на державну службу.
"Ми будемо проводити консультації з нашими партнерами, будемо їм доводити, як буде реалізовуватися закон, показувати навчальні плани, з якими ми хочемо йти в ці школи", - пояснила Лілія Гриневич.
На 27 вересня запланована зустріч голови МОН України з румунським колегою, а на 19 жовтня – угорським.
"Замість таких ультиматумів ми були б дуже вдячні за відкритість керівництва Угорщини почути нас, наші аргументи, ті плани, які ми хотіли б реалізувати для маленьких українців зі шкіл з мовами національних меншин", - додала вона.
Нагадаємо, раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.
Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".