UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гриневич назвала терміни аналізу Венеціанською комісією закону про освіту

Міністр висловила упевненість, що рекомендації не суперечитимуть національним інтересам України.

Україна отримає висновки Венеціанської комісії щодо закону про освіту у першій половині грудня, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Офіційні рекомендації будуть винесені на сесії Венеціанської комісії у грудні. Орієнтовно вони повинні бути оприлюднені 11 грудня", - сказала очільник МОН в ефірі телеканалу "112. Україна" увечері в понеділок, 30 жовтня.

Гриневич висловила упевненість, що рекомендації не будуть суперечити національним інтересам України.

"Думаю, такого не станеться. Ми спілкуватимемося з експертами, пояснюватимемо, що ми попереджаємо дискримінацію дітей, що навчаються в школах нацменшин", - пояснила міністр.

Вона також нагадала, що 31 жовтня зустрінеться з шістьма експертами Венеціанської комісії й обговорить з ними положення закону, зокрема норми про мову навчання.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Закон викликав невдоволення сусідів України, зокрема, Росії, Угорщини. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу до Венеціанської комісії.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".