Генеральна прокуратура України внесла дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань і почала досудове розслідування за фактом можливого втручання вищих посадових осіб держави в діяльність суддів під час засідання Ради національної безпеки і оборони України від 18 квітня по справі "Приватбанку".
"За результатами розгляду заяви суддів Окружного адміністративного суду міста Києва Генеральна прокуратура України внесла відомості до ЄРДР та розпочала досудове розслідування за фактом можливого втручання в діяльність суддів вищими посадовими особами держави під час засідання РНБО 18 квітня 2019 року. Зокрема, мова йде про ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 376 КК України", - повідомила прес-служба Окружного адмінсуду Києва в понеділок.
Раніше судді колегії, яка ухвалила рішення про протиправність націоналізації "Приватбанку", звернулись до керівників Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідування із заявами про вчинення кримінального правопорушення, яке підлягає розгляду згідно з вимог Кримінального процесуального кодексу України. Зокрема, судді просили розпочати досудове розслідування щодо глави держави, міністра юстиції та голови НБУ, шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, за наслідками якого винних осіб буде притягнуто до кримінальної відповідальності.
Згідно із заявою суддів керівництво держави, коментуючи їх рішення про визнання незаконною націоналізацію "Приватбанку", зробило заяви, "що є прямою погрозою судовій системі України, посяганням на її незалежність та неупередженість".
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірності націоналізації "Приватбанку". скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацонализации.
Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту та економічної кризи в Україні. Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО і доручив ГПУ та СБУ оцінити дії суддів на предмет складу злочину в їх діях.
У НБУ також заявили про неможливості повернення "Приватбанку" колишнім власникам.
Посольства США і ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.