UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голоси за воєнний стан дали всі фракції, крім "Опозиційного блоку"

Виключені з фракції соратники Бойка і Льовочкіна також проголосували проти введення воєнного стану.

Запровадження воєнного стану в деяких областях України підтримали 276 народних депутатів. Серед тих, хто проголосував "за" є члени всіх парламентських фракцій і груп за винятком "Опозиційного блоку".

Згідно з результатами поіменного голосування, опублікованого на офіційному порталі Верховної Ради, свої голоси за введення в дію президентського указу віддали 120 134 депутатів від "Блоку Петра Порошенка" і 64 з 18 членів фракції "Народного фронту".

Практично в повному складі за введення воєнного стану проголосувала фракція "Самопомочі": 23 депутата з 25.

"Радикальна партія" і "Батьківщина" також підтримали законопроект більшістю голосів. "За" проголосували 16 із 21 "радикалів" і 13 з 20 членів фракції Юлії Тимошенко.

Група "Воля народу", до якої входять 19 депутатів, дала на підтримку законопроекту вісім голосів.

Жоден з членів згаданих фракцій не голосував проти законопроекту: вони або не були зареєстровані в сесійній залі, або зовсім не голосували.

Незважаючи на заяву співголови групи "Відродження" Віктора Бондара про те, що група не підтримує введення військового положення, троє її членів проголосували "за". Один член групи – харківський екс-"регіонал" Дмитро Святаш проголосував "проти".

За введення військового положення також проголосували 29 позафракційних депутатів, включаючи спікера Андрія Парубія і віце-спікерів Ірину Геращенко і Оксану Сироїд, Борислава Березу, Дмитра Яроша, "азовців" Андрія Білецького й Олега Петренка, "свободівців" Андрія Іллєнка і Юрія Левченка, Ганну Гопко, Володимира Парасюка та інших.

Фракція "Опозиційного блоку" не дала за введення воєнного стану жодного голосу. При цьому 21 з 38 ї членів проголосував "проти".

Із восьми позафракційних депутатів, котрі висловилися проти воєнного стану, шестеро є колишніми членами "Опоблоку": Юрій Бойко, Сергій Льовочкін, Сергій Дунаєв, Юлій Іоффе, Андрій Деркач і Євгеній Мураєв.

Проти таокж проголосували Сергій Тарута і "укропівець" Віталій Купрій.

Як повідомлялося, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. За проект закону про введення воєнного стану з 28 листопада проголосували 276 народних депутатів. Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовців.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Опівночі з 25 на 26 листопада відбулося екстрене засідання РНБО, на якому Порошенко ініціював запровадження в Україні воєнного стану. Рада розпочала розгляд цього питання на позачерговому засіданні в понеділок. Своїм указом Порошенко вводить воєнний стан на всій території України з 9:00 ранку 28 листопада на 30 днів. Він також виключив перенесення президентських виборів з-за військового положення. Проте, в нинішньому проекті указу президента, опублікованому на сайті Ради, є пункт про обмеження конституційних прав і свобод громадянина, передбачених дванадцятьма статтями Конституції України: 30-34, 38, 39, 41-44, 53.

Разом з тим, на экстенном засіданні Радбезу ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.