UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція і Німеччина готові надати допомогу у розмінуванні Донбасу

Також французький міністр відзначив необхідність більшого захисту цивільних об'єктів.

Франція і Німеччина на зустрічі голов зовнішньополітичних відомств "Нормандської четвірки" заявили, що готові надати допомогу у розмінуванні територій у зоні конфлікту на сході України, заявив глава французького міністерства закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан, передає "Інтерфакс-Україна".

"Франція і Німеччина запропонували взяти участь у розмінуванні, виділивши додаткові кошти, а також надавши консультації експертів", - заявив він журналістам у Берліні.

Крім того, французький міністр відзначив необхідність більшого захисту цивільних об'єктів.

"Базові цивільні об'єкти інфраструктури, такі як фільтраційна станція в Донецьку, повинні бути краще захищені", - заявив він, підкресливши, що те рішення, яке буде вироблено у випадку з цією станцією, в подальшому може бути використане як модель для забезпечення безпеки і багатьох інших об'єктів.

Нагадаємо, у Берліні пройшла зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". На засіданні, яке розпочалося ввечері в понеділок, 11 червня, керівники МЗС України, Франції, Німеччини і Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО. У порядку денному також питання безпеки і звільнення українських заручників у ОРДЛО, а також політв'язнів, яких утримують на території РФ і в аннексированном Криму.

1 червня міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас повідомив, що зовнішньополітичним відомствам країн "Нормандської четвірки" вдалося домовитися про проведення переговорів на рівні міністрів закордонних справ країн 11 червня в Берліні.

Зустріч голів глав МЗС у "нормандському форматі" планувалася в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки в лютому 2017 року, проте так і не відбулася.

Попередні переговори міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії відбулися 18 лютого 2017 року. 24 березня 2017 року зустріч представників міністерств закордонних справ "Нормандської четвірки" в Парижі пройшла без участі Росії.

Детальніше про перебіг Мінського процесу читайте у статті Сергія Рахманіна "Неоголошена війна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".