У США Міністерство юстиції і ФБР проводять спільне розслідування щодо участі американських компаній у корупційних схемах в Україні під час президентства Віктора Януковича.
Зокрема, під перевірку потрапила діяльність Пола Манафорта, екс-керівника виборчої кампанії кандидата в президент США від Республіканської партії Дональда Трампа. Манафорт, як повідомлялося, працював консультантом Януковича.
Також перевірка торкнеться компанії Podesta Group. Її очолює Тоні Подеста. Він брат Джона Подеста, керівника виборчого штабу кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон, повідомляє СNN.
Нагадаємо, після появи інформації про зв'язки Манафорта з Януковичем, американський політтехнолог звільнився зі штабу Трампа.
Раніше NYT писало, що радник Трампа і Януковича вів бізнес з олігархами в Україні та створив "Оппоблок". Зазначалося, що Манафорт повернувся до політичної діяльності в Україні раніше, ніж очікувалося. Коли новий президент Петро Порошенко оголосив про парламентських виборах у жовтні 2014 року, американський політтехнолог почав збирати в купу уламки партії Януковича. Він працював на колишнього главу адміністрації президента Сергія Льовочкіна. У вересні 2014 року Манафорт прибув в Україну і почав працювати над ребрендингом розділеної і дискредитованої партії. У підсумку вінреінкарнував "Партію регіонів", створивши "Опоблок".
Раніше в матеріалі The New York Times з посиланням на НАБУ говорилося, що Манафорт міг отримати 12,7 млн доларів від партії Януковича. Дані "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, в якій ім'я Манафорта фігурує 22 рази, говорять про те, що він міг таємно отримати 12,7 млн доларів з України в період з 2007 по 2012 рік. "Мета виплат неясна", - йдеться в статті. Однак, чи отримав він ці гроші невідомо, оскільки підписи могли належати іншим людям. Адвокат глави передвиборного штабу Трампа заявив виданню, що П. Манафорт не отримував "ніяких подібних грошових виплат"
Washington Post підмітив, що Манафорт допомагає Трампу тими ж методами, що і Януковичу, намагаючись створити в США страх перед "фальсифікацією" виборів.