UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз не бачить передумов для підписання угоди про асоціацію з Україною

В ЄС поки не бачать "тих політичних умов, щоб зробити наступний крок для підписання угоди". Нинішня, на думку Європи, поляризована атмосфера в українській політиці не сприяє підписанню документа.

Європейський Союз поки не побачив умов для підписання угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив під час телемосту на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії, передає радіо "Свобода".

За словами Баррозу, досі не видно "тих політичних умов, щоб зробити наступний крок для підписання угоди". На його думку, нинішня, як він сказав, поляризована атмосфера в українській політиці не сприяє підписанню цієї угоди.

Як наголосив голова Єврокомісії, ЄС хоче, щоб українська влада робила більш рішучі кроки у напрямку європейських цінностей. "Мені шкода, що наслідки судів, чиї стандарти не відповідають міжнародним стандартам, перешкодили Тимошенко і Луценку змагатися за місце у парламенті. Необхідно було забезпечити їм чесний і справедливий суд", - заявив Баррозу.

За його словами, 28 жовтня - день парламентських виборів в Україні - стане випробуванням для України у питаннях дотримання демократії.

Нагадаємо, 30 березня 2012 глави делегацій на переговорах України і Європейського союзу парафували Угоду про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. 19 липня представниками України і Європейської комісії в Брюсселі було парафовано текст угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, який є невід'ємною частиною угоди про асоціацію.

Однак у Європі сумніваються в готовності України до угоди. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграцію України зупинено, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни та ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.

Українська ж влада вважає, що країна семимильними кроками рухається в Європу. Зокрема, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, «темпи просування України по шляху євроінтеграції не сповільнилися, а - навпаки - прискорився». !zn

Читайте також:

У Європі не виключають, що саміт Україна - ЄС може не відбутися

Європейські спостерігачі відзначили використання адмінресурсу на парламентських виборах

Генсек Ради Європи впевнений, що якщо Янукович не виконає рішення Євросуду, у нього будуть «справжні проблеми»

Рада Європи стурбована перспективою міжнародної ізоляції України