UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС дасть оцінку виконання Україною плану дій зі спрощення візового режиму

До Києва в середу, 15 червня, прибула комісар Євросоюзу Сесілія Мальмстрем, яка курує візову політику ЄС. Під час візиту вона має намір обговорити з представниками української влади хід реалізації Києвом плану дій з лібералізації візового режиму (ПД).

Звіт України про виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму, який опинився в розпорядженні «Коммерсант-Украина», декларує прогрес у всіх сферах.

Як повідомлялося, Брюссель надав Києву ПД у листопаді минулого року, під час саміту Україна-ЄС. Тоді ж президент Віктор Янукович заявив, що Київ готовий виконати вимоги документа "вже у 2011 році, швидше за все у першій його половині". На першому етапі Україна взяла на себе зобов'язання створити нормативну базу, необхідну для скасування візового режиму, а на другому - імплементувати прийняті документи.

Звіт України про виконання ПД, в якому перераховано підсумки роботи за півроку, було направлено до Брюсселя для аналізу 6 червня. У ньому йдеться про ратифікацію 4 Конвенції, прийняття 9 законів та 5 відомчих документів. У доповіді Україна також обіцяє виконати у стислі терміни деякі пункти ПД. Зокрема, до кінця червня розглянути в парламенті закон про документи, що засвідчують особу, який передбачає заміну внутрішнього та закордонного паспортів єдиним біометричним ідентифікаційним документом.

При цьому значну частину задекларованих пунктів було виконано ще колишньою владою, а деякі заявлені документи - наприклад, Етичний кодекс працівника МВС - прийнято більше 10 років тому. За низкою позицій українська сторона і зовсім заявила про відсутність необхідності покращення національного законодавства. Так, вимога ПД про прийняття Кодексу поведінки працівників митниці Україна прокоментувала фразою: "Курс про попередження корупції в митних органах входить до програми навчання в Академії митної служби".

Експерти відзначають, що, незважаючи на намір В.Януковича завершити виконання ПД в поточному році, очевидно, що у ці терміни може бути реалізовано лише його перший етап.

При цьому, на думку директора Інституту євроатлантичного співробітництва Олександра Сушка, головною перешкодою для скасування візового режиму можуть стати не проблеми з виконанням формальних критеріїв ПД, а побоювання країн-членів ЄС щодо припливу мігрантів з України.