UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт назвав причину погіршення відносин між Україною та Грузією

Грузинська влада вважає, що Україна підтримує грузинську опозицію 

Критична риторика між представниками грузинської та української влади посилилась після того, як уряд Грузії озвучив вимоги щодо видачі Тбілісі двох українських посадовців – Зураба Адеїшвілі та Георгія Лорткіпанідзе – колишніх грузинських високопосадовців часів президентства Міхеїла Саакашвілі.

«Значною мірою україно-грузинські відносини погіршуються тому, що в умовах російсько-української війни в Києві бачать світ у чорно-білих тонах, відкидаючи відтінки сірого й нюанси, а в Тбілісі використовують калейдоскоп. Грузинська влада намагається балансувати між Києвом і Москвою, Заходом і Росією. На її позицію впливають і страх перед новим російським вторгненням, і підозри, що Україна заграє з грузинською опозицією з далекосяжними намірами», – зазначає оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Тріщина між Україною та Грузією побільшала. Коли ми повернемо нашу дружбу?»

Читайте також: Прем’єр Грузії заявив, що Тбілісі не запроваджуватиме санкції проти РФ

Заяви й реакції грузинської влади варто також оцінювати з огляду на те, що в Грузії цієї осені відбудуться парламентські вибори. 

«Можливо, заяви з вимогою видати Адеїшвілі й Лорткіпанідзе – це ще й наслідок виборчої стратегії. Український чинник давно став елементом внутрішньої політики Грузії, що своєю чергою негативно позначається на двосторонніх відносинах», – зазначила у коментарі народний депутат України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Грузинська влада з недовірою ставиться до України, оскільки вважає, що Київ підтримує опозицію. Насправді це не відповідає дійсності. Просто колишні чиновники часів президентства Саакашвілі опинилися в Україні, де обійняли високі державні посади. Але бачачи це, Тбілісі підозрює Київ у спробах змістити нинішню грузинську владу», – сказав у коментарі ZN.UA виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Читайте також: Мрії Грузії про ЄС житимуть або помруть разом із Саакашвілі – Politico

Нагадаємо, що глава парламентської фракції «Слуга народу» Давід Арахамія прокоментував вимоги грузинської влади видати двох українських посадовців, заявивши, що «прокремлівська влада Грузії висуває якісь вимоги щодо видачі наших громадян для «нормалізації відносин». Якщо дійсно говорити про «нормалізацію», то для цього є план», заявив Арахамія та перелічив вимоги: випустити з в'язниці Міхеіла Саакашвілі, припинити пряме авіасполучення з РФ, припинити допомагати Росії ухилятися від санкцій.