Працівники Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування факту незаконного переправлення через кордон екссудді та колишнього Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького, до якого ймовірно причетні співробітники правоохоронних органів та цивільні особи.
В ДБР встановили, що Тупицький залишив межі України без проходження передбаченого законодавством прикордонного і митного контролю та без перевірки документів, які надають право на виїзд за кордон.
«Також не було з’ясовано наявність або відсутність підстав для тимчасового обмеження Тупицькому у праві виїзду за кордон», - додали у відомстві.
Зокрема детективи зафіксували Олександра Тупицького в Австрії у центі Відня поруч із автомобілем, зареєстрованим на дружину. При цьому в Держприкордонній службі повідомили, що у законний спосіб Тупицький з країни не виїжджав.
Справу відкрито за передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України Незаконне переправлення осіб через державний кордон України за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища.
У жовтні 2020 року Конституційний суд під головуванням Олександра Тупицького визнав неконституційними два пункти антикорупційного законодавства, що заблокувало відкритий доступ до електронних декларацій, а НАБУ мало закрити 110 кримінальних справ проти чиновників і депутатів за недостовірне декларування.
У грудні 2020 року Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді строком на два місяці. Формальною підставою для указу стало подання Офісу генерального прокурора про відсторонення Тупицького.
У березні 2021 року Зеленський скасував указ Віктора Януковича від 14 травня 2013 року про призначення Тупицького суддею Конституційного суду. 14 липня Верховний Суд визнав протиправним указ Зеленського, а вже через п’ять днів ДБР відкрило справу проти суддів Верховного суду, які скасували указ Зеленського щодо Тупицького.