До редакторки відділу новин білоруського ЗМІ TUT.BY прийшли силовики з ордером на обшук, повідомив інтернет-портал. За словами Галини Уласик, її доньку затримали.
Редакторка повідомила колегам про те, що з ранку хтось наполегливо стукав і дзвонив у двері, проте, вона не відкрила. Сусіди ж бачили біля під'їзду трьох чоловіків в балаклавах.
Через півгодини у двері Уласик знову подзвонили. Редакторка та її дочка Валерія встигли повідомити, що в квартиру намагаються потрапити силовики - у них є санкція на обшук, порушено кримінальну справу. Після цього зв'язок з ними зник.
Однак, близько 10:00 Валерію Уласик вивели з квартири, посадили в авто і повезли. За словами доньки редакторки, її затримали в рамках адміністративного процесу за ст. 23.34 КоАП (участь у несанкціонованій акції).
У квартирі залишилася Галина Уласик, там відбувається обшук, привели понятих.
Отримати коментар в Міністерстві внутрішніх справ журналісти не змогли. У Слідчому комітеті ж повідомили, що поки не володіють інформацією, але нададуть її пізніше.
TUT.BY одне з Білоруських ЗМІ, яке висвітлює протести проти результатів виборів, в яких нібито переміг Олександр Лукашенко.
Нагадаємо, у Білорусі продовжуються протести проти режиму Олександра Лукашенка. ОМОН застосував до пікетників силу, багато затримані.
6 вересня був затриманий член Координаційної ради білоруської опозиції Андрій Єгоров. Таке затримання представника опозиції стало не першим випадком.
Наступного дня невідомі викрали одного з лідерів білоруської опозиції Марію Колесникову. Очевидці зняли на відео, як чоловіки в цивільному схопили Колесникову і заштовхали її в мікроавтобус з написом «Зв'язок» біля Національного художнього музею в Мінську. У міліції і Слідчому комітеті заявили, що не затримували опозиціонерку.
Крім Колесникової зникли ще два члени опозиційної Координаційної ради Іван Кравцов і Антон Родненков.
8 вересня стало відомо, що Кравцов та Родненков виїхали до України. А Колесникову, за даними білоруських держЗМІ затримали на кордоні.
Напередодні КДБ була викрадена Ольга Ковалькова. За її словами, її катували і змусили залишити Білорусь, пригрозивши в іншому випадку надовго посадити до в'язниці. Ковалькова виявилося однією з понад 100 білорусів, які переховюються від режиму Лукашенка в Польщі.
Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN.UA.