UA / RU
Підтримати ZN.ua

До прозорих виборів у Донбасі змін у Конституцію "про особливий статус" не буде - депутати

Ставити на голосування в другому читанні в Раді поки не будуть.

Президент України Петро Порошенко і лідер його фракції в парламенті Юрій Луценко пообіцяли, що зміни в Конституцію в частині децентралізації не будуть ставитися на голосування у другому читанні до проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу за українськими законами.

Зокрема, про це повідомили народні депутати - представник фракції "Народний фронт" Леонід Ємець і БПП Сергій Лещенко.

"Голосування в цілому за децентралізацію - це не раніше, ніж кінець року", - написав Ємець в Facebook за підсумками зустрічі з Порошенком в суботу. "300 голосів не буде, поки Путін не забере свої війська з Донбасу і ми не будемо контролювати кордон", - додав він у коментарях до власного повідомлення.

У свою чергу, Лещенко зазначив, що на зустрічі з Порошенком говорилося, що конституційний законопроект буде виноситися в зал для голосування в другому читанні "ближче до Нового року".

"У понеділок на зустрічі з фракцією Юрій Луценко підтвердив, що до місцевих виборів голосування не буде", - додав він.

Як повідомлялося раніше, раніше представники Євросоюзу і Ради Європи наполягали, що внесення змін до Конституції має завершитися до місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня.

Читайте також: Проект зміни до Конституції передбачає звуження імунітету суддів

Законопроект, зокрема, обіцяє громадам на місцях по всій території України розширення місцевих повноважень. У той же час, в проекті закону україни окремо визначаються "особливості місцевого самоврядування окремих територій Донецької та Луганської областей", тобто тих, які вважаються тимчасово окупованими. Ним планується надати більш широкі повноваження, ніж іншим регіонам України. Незважаючи на це, президент України та інші представники влади неодноразово заявляли, що дане самоврядування на непідконтрольних Києву територіях не є т. н. "особливим статусом", а використання цього терміну є "спекуляцією".

Сергій Рахманін у статті для ZN.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ может бути змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

У той же час, представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР" вже висловили незадоволення проектом закону навіть при тому, що "особливі права" підконтрольних їм регіонів Донбасу будуть прописані в перехідних положеннях Конституції.

Саме на цьому законопроекті наполягала і представник США Вікторія Нуланд, яка особисто переконувала депутатів голосувати за нього для демонстрації прихильність Мінським угодам.

Раніше в МЗС РФ неодноразово звинувачували Україну в тому, що Мінські домовленості не виконуються з її боку, а зміни в Конституцію - "імітуються".

Президент Украни Петро Порошенко зазначав, що "нормандська зустріч" на рівні експертів, на якій представники України, Німеччини і Франції "роз'яснювали" Росії особливості конституційного процесу в Україні, пройшла успішно.

За інформацією Адміністрації президента України, в ЄС пообіцяли "жорстку реакцію" на проведення самовільних виборів бойовиків в Донбасі 18 жовтня і 1 листопада. Порошенко також зазначав, що проведення виборів в "ДНР" і "ЛНР" може зірвати Мінські угоди.