UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для Гладковського проситимуть арешт із альтернативою застави – ЗМІ

Вирішується питання щодо обрання колишньому чиновнику запобіжного заходу.

Колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, підозрюваного у зловживанні службовим становищем і недекларуванні доходів, попросять заарештувати з альтернативою внесення застави у 100 млн грн. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

За словами співрозмовника видання, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура попросять Вищий антикорупційний суд обрати запобіжний захід у вигляді арешту із можливістю внесення застави.

Нагадаємо, що за даними слідства, Гладковський використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби з метою одержання неправомірної вигоди ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", де він є кінцевим власником. Також він не задекларував доходи дружини від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було відомо.

Вдень 17 жовтня стало відомо, що Гладковського було затримано на паспортному контролі в аеропорту Бориспіль під час спроби вилетіти з країни. НАБУ підтвердило затримання ексзаступника секретаря РНБО як підозрюваного у зловживанні службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

Пресслужба корпорації "Богдан", президентом якої є Гладковський, заявила, що він нікуди не тікав, а повинен був вилетіти на відкриття виставки Bus world 2019 у Брюссель, затримання назвали "інсинуацією та спробою створити картинку для телебачення".

Наприкінці лютого проєкт Bihus.Info оприлюднив розслідування, присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні особи, наближені до п'ятого президента Петра Порошенка: Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і колишній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.

Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".