UA / RU
Підтримати ZN.ua

Діалог України та Німеччини щодо постачання зброї продовжиться – Кулеба

Глава українського МЗС обговорив це питання з німецькою колегою.

Глава українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що діалог України та Німеччини щодо постачання зброї для захисту територіальної цілісності продовжиться, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми знаємо, де яку зброю ми можемо отримати. Ми чудово знаємо, як її використовувати для захисту – наголошую – виключно захисту території нашої землі, і ми над цим щодня працюємо і маємо дуже непогані результати. І наш діалог із Німеччиною з цього питання також продовжиться», – заявив Кулеба на спільному брифінгу зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок.

За словами українського міністра, під час переговорів із Бербок 17 січня питання постачання зброї обговорювалося. Попри це, Україна хотіла б вирішення ситуації дипломатичним шляхом.

«Сьогодні ми обговорили з пані міністеркою питання постачання зброї в Україну з Німеччини, і я навів аргументи та позицію української сторони. Але перш за все нам дуже хочеться, щоб спрацював саме дипломатичний трек. І щоб ті зусилля, які ми зараз із Німеччиною прикладаємо для досягнення результату в нормандському форматі, дали свій результат», – зазначив Кулеба.

Читайте також: Скептичну позицію Німеччини щодо постачання зброї в Україну настав час переглянути — посол Мельник

Нагадаємо, Німеччина скористалася своїм правом вето та заблокувала передачу Україні протидронових гвинтівок, куплених через Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA). Ішлося про великокаліберні снайперські гвинтівки Barrett M82 (90 шт.) і комплекси протидії дронам EDM4S-UA (20 шт.). Німецький Bild писав, що до блокування постачання може бути причетна особисто Меркель.

Українська сторона порушувала це питання навіть під час останнього візиту Меркель до Києва, але проблему вирішено не було, розповів Мельник в інтерв'ю ZN.UA. Посольство продовжуватиме переконувати німців, що ця зброя не для провокацій, а для стримування агресії і порятунку життя.

Чого чекати нашій країні в еру «після Меркель», читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із послом України у ФРН Андрієм Мельником: