UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати не мають наміру віддавати в загальне користування відомчі медзаклади

Депутатів переполошило рішення МОЗ відкрити відомчі лікарні для всіх хворих.

Тиждень тому МОЗ розповів про ініціативи щодо впровадження єдиного медичного простору, який створюється в рамках підготовки програми медичних гарантій. Передбачається, що всі відомчі медичні заклади - лікарні для залізничників, чорнобильців або держслужбовців, повинні стати відкритими для всіх громадян. Будь-якому пацієнту за направленням сімейного лікаря буде доступна будь-яка медустанова, включаючи, наприклад, лікарню "Феофанія".

Однак депутати миттєво відреагували на таку пропозицію МОЗ законопроектом, який зберігає їх привілеї.

Депутати різних фракцій пропонують не включати до реформування системи охорони здоров'я медустанови системи національної академії медичних наук (НАМН) та Державного управління справами (ДУС) і зберегти за цими медустановами пряме фінансування з держбюджету.

Відповідний законопроект про внесення зміни до Бюджетного кодексу щодо фінансового забезпечення окремих програм і установ охорони здоров'я (№ 10231) зареєстрували депутати Костянтин Іщейкін (БПП), Ігор Молоток ("Воля народу"), Олександр Горбунов, Володимир Шкварилюк (обидва - "Народний фронт") та Іван Крулько ("Батьківщина"), за повідомленням Інтерфакс-Україна передає Капітал.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою є впорядкування відносин у сфері фінансового забезпечення за рахунок коштів держбюджету окремих програм, діяльності установ охорони здоров'я в процесі поетапної реалізації деяких положень закону про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення (закон про медреформу - ред.).

Коментуючи законопроект, заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк зазначив, що дана законодавча ініціатива є відповіддю на інформацію МОЗ про підготовку змін, що дозволяють всім громадянам України отримувати медичну допомогу у відомчих медичних закладах, зокрема, в клініці "Феофанія" за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

"Згідно із законом про медичну реформу, вже з наступного року туди можна буде йти будь-якій людині за направленням будь-якого сімейного лікаря, а не за посвідченням депутата. А Національна служба здоров'я України (НСЗУ) оплатить послуги конкретного пацієнта, хто б це не був. Реакція не змусила себе чекати, відразу був зареєстрований законопроект, що має на меті виключити "Феофанію" з медичної реформи і залишити все як було", - написав він на своїй сторінці в мережі Facebook.

Прокоментувала подання законопроекту і в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"Шкода, що право громадян на доступ до лікування, необхідно відстоювати перед людьми, які повинні його захищати", - написала вона в Facebook.

Як повідомлялося, 16 квітня поточного року МОЗ повідомив про початок консультацій відомчих клінік з питань укладення договорів з НСЗУ в рамках медреформи.

У пріоритетному переліку МОЗ з підготовки до роботи за медреформою, зокрема, установи, підпорядковані МОЗ, - лікарня "Охматдит", Національний інститут раку, Інститут дитячої кардіохірургії, Інститут серця, установи Національної академії медичних наук, установи "Укрзалізниці", медустанови силових відомств і ветеранів.

Крім того, в даний час Моз створив робочу групу для підготовки закладів системи Державного управління справами.

Раніше повідомлялося, що українці витратили 26% грошей на ліки, які не допомагають. У цілому в 2017 році українці витратили на ліки в аптеках майже 54 млрд грн., з яких 14 млрд грн пішло на гомеопатичні та фітотерапевтичні засоби та інші ліки без доведеної ефективності.