UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутат пояснив причину небажання коаліції створювати ТСК

З початку 2017 року було скоєно 55 нападів на активістів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко під час вчорашнього засідання переговорної групи зі створення ТСК по справі Катерини Гандзюк, заявив, що подасть у відставку у разі створення такої ТСК. Про це повідомило джерело LB.ua.

За його словами, створення ТСК "ставитиме палки в колеса слідству", а також "стане безкоштовним парламентським майданчиком, щоб перед виборами виливати по відру бруду щотижня на "погану" ГПУ і всі органи з президентом напередодні виборів".

Інший учасник зустрічі переговорної групи припустив, що створення ТСК не вигідне провладним партіям напередодні виборів.

"Зрозумійте, тільки з початку 2017 року було скоєно 55 нападів на активістів. Якщо будуть розслідування, як мінімум у половині з них можна буде побачити "вуха" нардепів БПП і "Народного фронту". Нехай і побічно, як вийшло з депутатом Паламарчуком та його помічником, але напередодні виборів це нам взагалі не потрібно", – зазначив нардеп.

У підсумку, за словами співрозмовника, народні депутати підтримали ініціативу спікера ВР Андрія Парубія призначити головою ТСК Борислава Березу або Анну Гопко, щоб "зняти ризики заангажованості і конфлікту інтересів в особі Найєма".

Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про те, що у вівторок, 6 листопада, подасть у відставку. Верховна Рада проголосувала за створення ТСК для розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк. В обов'язки ТСК увійде перевірка відомостей про напади на громадських діячів, а також перевірка ходу розслідування таких фактів правоохоронцями.

За даними ЗМІ та активістів, помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства активістки Катерини Гандзюк. Саме він передавав кошти керівнику групи виконавців – Торбіну. Сергія Торбіна і ще чотирьох осіб поліція затримала у другій половині серпня. Всі підозрювані брали участь в АТО (в даний час ООС) у складі добровольчих підрозділів. Вони всі, крім Торбіна, дали свідчення.

Після арешту банди виконавців Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.

Нагадаємо, 31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу госпіталізували з хімічними опіками 40% тіла. У Гандзюк – давній конфлікт з керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві. Зазначимо, що народний депутат Микола Паламарчук, за даними активістів, вічний "смотрящий" за темами МВС в Херсонській області. Сам він це заперечує, як і причетність до злочину.