Проведення місцевих виборів на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей поки неможливі, заявив глава Міністерства закордонних справ Німеччини Хайко Маас в інтерв'ю "Інтерфакс". Говорячи про нормандський формат він зазначив, що немає проблеми з рішеннями, проте є з їх реалізацією.
"Необхідних умов для проведення демократичних виборів в областях, непідконтрольних уряду, як це передбачено в Мінських угодах, зараз немає. Тут від Москви також потрібно використовувати свій вплив", - зазначив Маас.
При цьому відповідаючи на питання про те, як зараз йдуть справи в нормандському форматі, і коли може відбутися новий саміт, Маас зазначив, що недавній розвиток ситуації дає привід для надії.
"Режим припинення вогню вперше за довгий час дотримується, що дає людям на сході України такий необхідний їм перепочинок. При цьому Україна проявила гнучкість і готовність йти назустріч", - зазначив глава МЗС.
За його словами, ясно, що в рішеннях недоліку немає, проте з їх реалізацією справи йдуть гірше. Маас заявив про те, що реалізація рішень - це доручення, яке дали глави держав і урядів під час зустрічі в нормандському форматі в Парижі.
"Ми продовжуємо робити ставку на конструктивну участь Росії в нормандському форматі. Для того, щоб слова не розходилися з ділом, Росія повинна використовувати свій вплив. Ми, звичайно, разом з Францією готові продовжувати формувати цей процес в "нормандському форматі", - додав Маас.
Раніше віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив про те, що місцеві вибори в ОРДЛО будуть позачерговими і проводитимуться за спеціальним законом.
При цьому ЦВК визначила перелік прифронтових територіальних громад Донецької та Луганської областей, де проведення виборів також неможливо.
У свою чергу старший експерт Українського інституту майбутнього Андреас Умланд назвав таке рішення ЦВК правильним. На його думку, проведення виборів у відповідних районах не є своєчасним.
Докладніше про перспективи місцевих виборів в Донецькій і Луганській областях, а також про необхідність реформування військово-цивільних адміністрацій читайте в статті Андреаса Умланда «Не час» в ZN.UA.