UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дефіцит бюджету Дніпра становить 2,1 млрд гривень. Філатов робить ставку на кредити

Ковід і політика Центру, яка не справляється з епідемією, досить сильно обрізали всі місцеві бюджети, в тому числі Дніпра.

Станом на кінець лютого 2021 року дефіцит бюджету Дніпра збільшився ще на 200 млн грн. Загальний обсяг витрат становить 16,7 млрд грн. Без кредитування не обійтися. При цьому Дніпро одни з перших заявив про посилення карантину через погіршення епідситуації по всій Україні, що, звичайно ж, теж б'є по економіці міста.

«На сесії в кінці січня вже цього року міськради привернула до бюджету розвитку позик на 2,8 млрд грн. Зокрема, у АТ «Альфа-Банк» взяли в борг 365 млн грн, у АТ «Державний ощадний банк» - 1,5 млрд, у АТ «ТАСкомбанк» - 400 млн, а в ПАТ АБ «Укргазбанк» - 560 млн грн », - пише представник руху ЧЕСНО Антон Філіппов в спецпроєкті з ZN.UA «100 днів роботи мера».

Таким чином, бюджет розвитку збільшився до 5,1 млрд грн, а загальний обсяг видатків бюджету — до 16,5 млрд, тобто дефіцит бюджету становить 2,1 млрд. Тут потрібно сказати, що ковід і політика Центру, який не справляється з епідемією, досить сильно обрізали всі місцеві бюджети. А останні «скромні» прохання президента до мерів про необхідність підтримати бізнес під час локдауну, що насувається, не вселяють оптимізму місцевій владі по всій країні. Обіцяні Зеленським компенсації в два рази виглядають цинічною фантазією Центру, який активно перекладає відповідальність за епідемію і пов'язані з нею економічні ризики на громади. І Дніпро тут не виняток. Плюс об'єктивне зниження надходження податків до місцевого бюджету від бізнесу і містоутворюючих підприємств, які вже й так постраждали від ковіду.

Таким чином, станом на кінець лютого поточного року дефіцит бюджету Дніпра збільшився ще на 200 млн грн. Так, загальний обсяг витрат становить 16,7 млрд грн.

«Місто - це велика корпорація. Завжди (міста) кредитували. Я просто дуже добре знаю досвід Харкова, який, до речі, нам часто ставлять в приклад. Покійний Геннадій Адольфович, скажімо так, взагалі кредитів набрався, як собака бліх. У цьому немає ніяких проблем. Місто є одним з найбільш, скажемо так, кредитоотримувачів. І в змозі обслуговувати ці кредити, і -банки державні йдуть нам назустріч, і я не бачу в цьому ніяких проблем », - цитує Філіппов мера Дніпра.

Він зазначає, що коштів на виконання обіцянок Філатова в 2021 році теоретично повинно вистачити, але за рахунок кредитів, які треба буде віддавати.

Про те, що в бюджеті не вистачає коштів, можна судити і по великій оптимізації, що розгорнулася в перші сто днів правління Філатова.

Читайте також: Місцеві бюджети не потягнуть запропонований державою механізм компенсації бізнесу втрат під час локдауна – АМУ

На думку директора з розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолія Ткачука, влада перекладає фінансову і організаційну відповідальність за ковід на місцеве самоврядування. При цьому обмеження прав людини і громадянина можливе лише в умовах воєнного і надзвичайного стану. Якщо закон про НС невдалий, за рік його можна було адаптувати до нинішніх умов.

Як меру Дніпра Борису Філатову вдалося налагодити стосунки з Банковою? Яка більшість допомагає йому правити в місті? Наскільки сильно ковід вдарив по бюджету Дніпра, і за рахунок чого виживатиме місто? Чому Філатов активно скорочує апарат міських чиновників і, не чекаючи «червоної зони», оголосив у Дніпрі суворий карантин?
Рух ЧЕСНО проаналізував перші 100 днів роботи переобраного міського голови Дніпра Бориса Філатова, виконання передвиборних обіцянок і здатність їх втілити. Детальніше читайте в матеріалі "100 днів мера. Дніпро".