UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР завершило слідство у справі про зґвалтування та катування у відділі поліції Кагарлика

Після того, як сторони ознайомляться із матеріалами слідства, справу передадуть до суду.

Державне бюро розслідувань завершило слідство у справі про катування громадян поліцейськими Кагарлика, повідомила пресслужба ДБР. Сторонам надали доступ до матеріалів справи 13 листопада.

“Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві, оголошено про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні відносно колишніх працівників Кагарлицького ВП Обухівського ВП ГУ Нацполіції у Київській області”, - йдеться у повідомленні.

У ДБР зазначили, що 13 листопада стороні захисту та потерпілим надали доступ до матеріалів досудового розслідування. Після того, як сторони ознайомляться із матеріалами провадження, підозрюваним вручать обвинувальний акт, а справу направлять до суду для розгляду по суті.

Читайте також: Ексначальника поліції Кагарлика відправили під арешт

Нагадаємо, в ніч з 23 на 24 травня правоохоронці з відділення поліції в Кагарлику катували 26-річну жінку, яку запросили до відділення як свідка у справі про крадіжку майна. В ту ж ніч вони катували ще одного чоловіка.

Госбюро розслідувань відкрило справу за статтями 152 (згвалтування), 127 (катування) та ч.2 статті 365 (перевищення службових повноважень) Кримінального кодексу України. Поліцейським загрожує до десяти років ув'язнення.

Глава НПУ Ігор Клименко відсторонив від виконання службових обов'язків підозрюваних і керівництво відділу, а також прийняв рішення про розформування підрозділу і переатестації всього особового складу Кагарлицького ОП.

26 травня Голосіївський районний суд Києва відправив під арешт на два місяці підозрюваних поліцейських з Кагарлика - Миколи Кузіва і Сергія Сулиму. У липні той же суд обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним у тортурах працівникам Кагарлицького відділення поліції.

Зараз начальник відділу Микола Кузів та його підлеглий Сергій Сулима залишаються під вартою, Левандюк - під домашнім арештом, а ще один фігурант справи Євген Трофименко з початку розслідування перебуває під домашнім арештом.

Залишається здогадуватися, скільки винуватців злочинів залишаються без покарання, а жертв - без шансів на відшкодування шкоди, коли в справі правоохоронці займають позицію обвинувачів. Детальніше читайте в статті Олени Подолян "Союз насильства і системи" для ZN.UA.