UA / RU
Підтримати ZN.ua

Будь-які обговорення спецоперації по «вагнерівцям» порушують закон і кримінально карані - Арестович

Водночас радник Єрмака каже, що не впевнений, що спецоперація взагалі була

Спецоперація із затримання найманців російської "ПВК Вагнера" є державною таємницею, яка не підлягає обговоренню і коментування, оскільки це порушує закон України "Про державну таємницю" та може мати наслідки у вигляді кримінального покарання.

Про це заявив радник глави Офісу президента Олексій Арестович ввечері 16 березня в ефірі каналу «Україна 24», передає «Інтерфакс-Україна».

"Відповідно до Закону України "Про захист державної таємниці" сам факт проведення або непроведення операцій такого роду є державною таємницею. Будь-яка особа, яка говорить, що операція була або яка говорить, що операції не було, здійснює діяння, яке за своїми ознаками порушує вказаний закон Україна. Це кримінальний злочин. Тому кількість людей, які бігають по просторах нашої неосяжної батьківщини і розповідають, чи була ця операція чи ні, у мене викликає, деяким чином, острах. Я не коментую. Я досі не знаю, була ця операція чи ні. Все, що я можу сказати, - інформаційна версія, яку нам вкинули, не витримує ніякої критики, ні елементарної логічної перевірки, ні фактологічної перевірки", - заявив Арестович.

Раніше Арестович заявив, що п'ятий президент України Петро Порошенко може бути причетний до зриву операції українських спецслужб щодо ПВК "Вагнера", яку сам ініціював ще в 2018 році. Цією заявою Арестович побічно визнав, що спецоперація дійсно була. Оскільки до цього в Офісі президента будь-якої факт проведення спецоперації заперечували і називали вигадками журналістів.

Як першим повідомило ZN.UA , розслідувачі Bellingcat, які готують документальний фільм про "вагнерівців", в тому числі і про українську спецоперацію з їх затримання, планували записати інтерв'ю з низкою осіб, що входять в оточення п'ятого президента України Петра Порошенка. У їх числі з одним з народних депутатів, активно коментував зрив операції. Також в Bellingcat хотіли записати позицію ОП, але глава Офісу Зеленського Андрій Єрмак без будь-яких попереджень скасував зустріч з журналістами.

17 вересня ДБР відкрило кримінальне провадження через зрив операції спецслужб України щодо вивезення бойовиків ПВК «Вагнер» за статтею 328 Кримінального кодексу - розголошення державної таємниці. А Шевченківський районний суд Києва зобов'язав СБУ розслідувати можливу держзраду Єрмака.

СБУ і ГУР МО ідентифікували і розшукали російських бойовиків, які воювали в Донбасі . Частина з них причетна до катастроф MH17 на Донеччині та Іл-76 і Ан-26 - на Луганщині.

Далі бойовиків від імені неіснуючої ПВК «МАР» запросили на роботу до Венесуели. Група з 33 осіб мала літаком вирушити з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували під слушним приводом (епілептичний напад у пасажира-співробітника) посадити літак в Україні і затримати найманців.

Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до кримінальної відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд». Але 24 липня на нараді у президента Володимира Зеленського голова його Офісу вимагав перенести спецоперацію, оскільки вона начебто завадить підготовці нового перемир'я в Донбасі.

Що ж у цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» у ZN.UA.