Провідні країни з ринками, що розвиваються, готуються запросити найбільшого експортера нафти Саудівську Аравію та кілька інших країн приєднатися до БРІКС у прагненні розширити свій глобальний вплив. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на людей, знайомих із перебігом переговорів.
Лідери Бразилії, Індії, Китаю, Південної Африки та РФ домовилися про розширення групи БРІКС на саміті, що проходить цього тижня в Йоганнесбурзі. Це буде перше розширення групи з 2010 року.
Єгипет є ще однією країною, яку запрошують приєднатися, разом з іншими країнами Близького Сходу, хоча список все ще обговорювався пізно ввечері в середу, 23 серпня.
Члени групи заявили, що розширення може допомогти протистояти домінуванню G7 у світових справах.
Поштовх до розширення був значною мірою ініційований Китаєм, але мав підтримку Росії та Південної Африки. Індія була стурбована тим, що розширення БРІКС перетворить групу на рупор Пекіна, а Бразилія побоювалася, що це відштовхне Захід.
Саудівська Аравія та Єгипет публічно не заявляли про свою позицію щодо потенційного приєднання до БРІКС, хоча Ер-Ріяд відправив делегацію на зустріч.
Понад 20 країн Глобального Півдня офіційно подали заявки на приєднання до БРІКС напередодні саміту.
Розширена група БРІКС, включаючи Саудівську Аравію та Індонезію, до 2040 року становитиме 44% світової економіки, що перевершить прогнозовану частку валового внутрішнього продукту G7 у 21%, згідно з прогнозом Bloomberg Economics.
Раніше повідомлялося, що лідери найбільших держав із ринками, що розвиваються, зустрічаються у Йоганнесбурзі 22-24 серпня на саміті БРІКС. Бразилія, Індія, Китай, Південна Африка та РФ обговорювали питання розширення групи і активізацію торгівлі в місцевих валютах.
Росія, тим часом, розглядає саміт як можливість зміцнити свої альянси з країнами, що розвиваються, особливо в Африці. Глава Кремля Владімір Путін, який особисто не відвідав ПАР через ордер МКС на арешт, намагався за допомогою відеозв'язку схилити країни-учасниці клубу на бік Москви на тлі війни проти України.
Китайський лідер Сі Цзіньпін здивував спостерігачів тим, що не з'явився на відкритті конференції, навіть після того, як напередодні з'явився на офіційній зустрічі з президентом ПАР Сирілом Рамафосою. Міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао зачитав заздалегідь підготовлену промову Сі Цзіньпіна замість нього, заявивши, що БРІКС не переслідує «створення блокової конфронтації».