UA / RU
Підтримати ZN.ua

Bihus.Info: Оточення Татарова після його призначення в ОП привласнило активи Микитася

Проте наближені до заступника глави Офісу президента це заперечують. 

Деякі активи компанії "Укрбуд" та її власника Максима Микитася привласнили люди з оточення заступника глави Офісу президента Олега Татарова до і після його затвердження на посаді у відомстві 5 серпня минулого року. Про це йдеться в розслідуванні журналістів Bihus.Info.

Компанія "Дейрінг Капітал", яку створили в 2019 році та власником якої вважають тестя Татарова Олександра Павлушина, цього літа "перехопила" одну з забудов "Укрбуду" в Святошинському районі Києва. Право на оренду 1,3 га землі оформили в прискореному режимі, розповідають журналісти. 

Крім цього, частка Микитася у компанії "Еко-Буд-Трейд" перейшла до киянина Валерія Міщенка - партнера по компанії "Кій-Плаза" Людмили Міщенко, яка є партнеркою Павлушина по "Дейрінг Капітал".

До цього Микитась повідомляв, що частку в "Еко-Буд-Трейд", компанії-підряднику одного з найскандальніших київських об'єктів Подільсько-Воскресенського мосту, він придбав у Дениса Комарницького. 

Міщенко, як повідомляє Bihus.Info, має усі шанси отримати також контрольнад БК "Укрбудмонтаж", якою до 2019 року керувала дружина Микитася, позаяк минулого року між ним та новим формальним власником компанії було підписано договір. Ймовірно, про позику під заставу. 

Сам Міщенко журналістам цієї інформації ніяк не пояснив. Лише зауважив, що увійшов в компанію з орбіти Микитася за рахунок інсайдерської інформації. 

Він також додав, що людина, яка раніше володіла "Еко-Буд-Трейд", не мала ніякого відношення до компанії, а лише представляла інтереси Микитася. 

«Не знав за скільки, хто, чого і як. Оскільки він ніякого прибутку не отримував, тільки проблеми головні, я вважаю, що ми від цих головних проблем його звільнили», — сказав Мішенко. 

Читайте також: Суд залишив Микитася під вартою в рамках справи про викрадення людини

Про те, що Микитась дав викривальні свідчення щодо Татарова у справі про махінації з квартирами Нацгвардії стало відомо 1 грудня 2020 року. За словами ексдепутата, Татарів під час роботи в «Укрбуд» підкупив експерта МВС Костянтина дубоніс, щоб він фальсифікував експертизу на користь компанії.

18 грудня НАБУ повідомило Татарову про підозру. Особистого вручення заступник голови ОП усіляко уникав, зокрема, детективів не пускали до будівлі Офісу. Заступник Єрмака також стверджує, що розслідування щодо нього «сфальсифіковано» і є «політичною помстою» директора НАБУ Артема Ситника.

28 грудня НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова. Справу незаконно передали до Служби безпеки України і призначили нових прокурорів. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в роботу антикорупційних органів, проти генеральної прокурорки Ірини Венедиктової відкрили справу.

Олег Татаров продовжує працювати в Офісі президента України. На Банковій повідомили: на час розслідування він «відсторонений від певних службових обов'язків». Але з юридичної точки зору відсторонити чиновника від виконання обов'язків можна тільки шляхом повного відсторонення або звільнення.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначає, що всі рішення, ухвалені у справі Татарова, свідчать про те, що схему щодо його виведення з-під кримінальної відповідальності схвалили на вищому рівні.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності «потрібних» людей, читайте в статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести "потрібних людей" з-під відповідальності?». Про те, чому заступник голови ОПУ Олегу Татарову не поспішали знімати імунітет, розповідає Інна Ведернікова в матеріалі «Охоронна грамота» для читачів ZN.UA.

Квартири Нацгвардії: За версією слідства, в 2000-х роках ГУ Внутрішніх військ МВС України (реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини в центрі Києва мали збудувати житловий комплекс. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 апартаментів і 30 паркомісць.

Але в 2016-2017 рр. сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія «обміняла» квартири і паркомісця на Печерську на 65 квартир в будинку на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Його будівництвом займалася та сама компанія-забудовник - «Укрбуд Девелопмент». За даними експертизи, вартість цих квартир на 81,6 млн грн менша за ті, які НГУ мала отримати на старті домовленостей.