UA / RU
Підтримати ZN.ua

Берлін занадто доброзичливо ставиться до Москви – посол України в ФРН

Андрій Мельник вважає слабкістю сигнали примирення, що йдуть від німецького уряду.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник виступив із критикою Берліну за його "занадто дружній до Росії курс". Мельник вважає, що німецький уряд намагається перекласти вину на Україну за повільну реалізацію Мінських угод.

На думку Мельника, Німеччина домагається прихильності від Росії, пише Deutsche Welle із посиланням на інформаційну агенцію dpa.

Посол України в ФРН називає неправильними сигналими, які надсилає німецький уряд в Москві. "Ці сигнали примирення з Берліна сприймаються як слабкість. Це не розглядається як поступка чи переговірна тактика", - запевняє дипломат.

Для Путіна наразі важливішим є повернення до "Великої вісімки", аніж зняття антиросійських санкцій, вважає дипломат. Український посол застеріг уряди високорозвинених країн від ухвалення рішення про повернення Росії до міжнародного клубу.

Дипломат стверджує, що нарази німці й французи закидають слабшій стороні, тобто Україні, буксування в реалізації Мінських домовленостей. Посол України в Німеччині додав: "На даний момент відбувається змагання: хто є тим, хто щось не виконав? І зараз ми перебуваємо в цій ролі більше, ніж росіяни. Саме це є тим, що українці сприймають як несправедливе".

Андрій Мельник оцінив шанси на успішність Мінських угод вище, ніж 50 відсотків. На його думку, попри урядову кризу народні депутати можуть ухвалити закон про вибори й провести голосування на Донбасі до початку червня.

Особливу роль у цьому процесі він віддав спостережній місії ОБСЄ, яка має гарантувати безпеку виборів. Проте український посол сумнівається, що Німеччина, яка головує в ОБСЄ, насправді хоче виконати цю умову.

Читайте також: У "ДНР" заявили, що Мінські угоди суперечать "конституції республіки" - ІС

Раніше Павло Клімкін заявляв, що для розміщення поліцейської місії ОБСЄ під час виборів на Донбасі необхідний тиск на РФ з боку Німеччині. На його думку, українська поліція не зможе повністю забезпечити безпеку на виборах.

У лютому МЗС України запропонувало провести місцеві вибори на Донбасі після встановлення Україною контролю над кордоном. Нагадаємо, ключовими умовами Мінських угод є припинення вогню і встановлення режиму тиші, повний відвід важких озброєнь із підтвердженням спостережної місії ОБСЄ, відновлення контролю над українсько-російським кордоном.

На думку міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, через політичну кризу в Києві й небажання Москви припинити насильство можу відбутися крах Мінських домовленостей, що призведе до появи нового замороженого конфлікту в серці Європи.