UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Батьківщина" хоче формування нового уряду в результаті коаліційних переговорів

А можливий розпуск Ради назвали політико-юридичним рішенням.

Партія "Батьківщина" готова об'єднуватися з іншими політичними силами в парламенті навколо ідеологічних речей та "технічного уряду, який працюватиме у перехідний період", заявив заступник голови партії Сергій Власенко.

"Якщо в парламенті знайдуться політичні сили, які готові принаймні стратегічно розділити погляди "Батьківщини", ми готові з ними обговорювати подальшу співпрацю. Якщо таких людей знайдеться 226, то ми готові говорити про створення коаліції", – сказав він, нагадавши, що Юлія Тимошенко наполягала на створенні нової коаліції після виборів президента.

Власенко додав, що технічному уряду парламент має задати умовну дорожню карту, бо "якщо він знову розказуватиме, як це робить уряд Гройсмана, що треба підвищити тарифи, бо цього вимагає МВФ, я не підтримуватиму цей уряд".

Коментуючи можливість розпуску Верховної Ради, депутат назвав це політико-юридичним рішенням. На його думку, вихід з коаліції Народного фронту зменшив вірогідність дострокових виборів: "Сьогодні указ про розпуск парламенту вже більш сумнівний, ніж би він був 2 дні назад".

У п'ятницю голова Верховної Ради Андрій Парубій на ранковому пленарному засіданні парламенту оголосив про припинення діяльності парламентської коаліції "Європейська Україна" і виході з неї депутатської фракції політичної партії "Народний фронт". Також Андрій Парубій закликав народних депутатів розпочати консультації щодо створення нової коаліції в парламенті.

Зазначимо, що лідер фракції "Народний фронт" Максим Бурбак вже закликав негайно розпочати консультації про підготовку нової коаліційної угоди з новим планом дій. У фракції "Самопоміч" заявили, що не збираєються брати участь у формуванні нової коаліції в парламенті. У свою чергу лідер фракції Олег Ляшко заявив, що його партія готова до обговорення в участі у нової парламентської коаліції на її умовах.

Згідно з законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції могли протягом 30 днів домовитися про створення нової і тільки в разі, якщо вона не була створена, президент мав право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Проте заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін звертає увагу на те, що після вилучення з закону про регламент Верховної Ради норм про правила формування коаліції, вони так і залишилися неврегульованими.

"Старі правила створення та функціонування коаліції скасовані, нові - не написані. А, згідно з українським реаліям, все, що не відрегульовано, - вразливе", - констатує автор.

Згідно з Конституцією, президент не може розпускати парламент протягом останніх шксти місяців строку повноважень Верховної Ради. Повноваження чинного складу Верховної Ради припиняються у день відкриття засідань наступного скликання. Чергові вибори повинні відбутися в Україні 27 жовтня 2019 року. Точну дату першого засідання Верховної Ради наступного скликання визначити неможливо, однак, згідно з календарним планом виборів воно може відбутися до середини грудня.

Відповідно до іншої точки зору, оскільки Верховна Рада обирається на 5 років, повноваження депутатів завершуються через 5 років після прийняття ними присяги, тобто 27 листопада 2019 року. Таким чином, існують різночитання з приводу кінцевої дати видання президентом указу про розпуск парламенту – або до 28 травня 2019 року, або до середини червня 2019 року.

Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".