UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден: Росія вже зіткнулася з проблемами у постачанні своїх збройних сил

Москва не може отримувати у необхідних кількостях чіпи для нарощування озброєнь.

Президент США Джо Байден заявив, що зусилля його адміністрації щодо збільшення виробництва напівпровідників у США принесли свої плоди, у тому числі завдяки ухваленню закону CHIPS and Science Act, який передбачає виділення на ці цілі 52 мільярдів доларів, повідомляє «Голос Америки».

Президент США заявив про це у п'ятницю, виступаючи у штаб-квартирі телекомунікаційної компанії Viasat у Каліфорнії, яку він відвідав у ході передвиборчої поїздки країною.

Хто сказав, що Америка не може бути провідною країною у світі в промисловості? Що сталося з нами? …Замість того, щоб створювати робочі місця за кордоном, бо там дешева робоча сила, і потім закуповувати готову продукцію, ми відправляємо американську продукцію за кордон, а вони її закуповують. Ми знову постачаємо світові те, чого він потребує», – наголосив президент США.

Байден підкреслив, що виробництво напівпровідників є також питанням національної безпеки, пояснивши це на прикладі оборонного концерну «Локхід-Мартін», який, зокрема, виробляє ракетні комплекси Javelin, які постачаються в Україну.

«У нас були проблеми з постачанням ракет Javelin в Україну, тому що [Lockheed Martin] не мав чіпів, комп'ютерних чіпів. Щоб допомогти захищатися у цій жорстокій і неспровокованій путінській війні, ми відправляли цим хлопцям комплекси Javelin», – сказав Байден.

Читайте також: Компанія Lockheed Martin планує виробляти більше зброї. У планах нові HIMARS та винищувачі F-35

Глава Білого дому зазначив, що Росія вже зіштовхнулася з проблемами у постачанні своїх збройних сил, і одна з причин цього полягає в тому, що Сполученим Штатам вдалося створити Москві «складнощі з отриманням того, що їм потрібне» для нарощування своїх озброєнь.

Читайте також: TIME: Росія нарощує імпорт побутової техніки з ЄС через сусідів заради електроніки для зброї

Докладніше про жорстку конкуренцію в галузі технологій між США та Китаєм читайте у статті Сергія Корсунського "Протистояння США та КНР: напівхолодна напіввійна напівпровідників".